Red Bull pokračuje ve vývoji letošního vozu

Navzdory téměř jistému zisku obou letošních titulů nemíní Red Bull Racing ukončit vývoj letošního monopostu a soustředit se výhradně na ten příští.
Red Bull pokračuje ve vývoji letošního vozu

Napříč paddockem formule 1 se objevují různé přístupy k příští sezóně. Zatímco Ferrari na letošním voze už téměř vůbec nepracuje, McLaren ho dál vyvíjí. Podobný přístup jako ve Wokingu volí i v Milton Keynes.

"V této fázi sezóny zoufale chceme získat pokud možno první místa v obou šampionátech," řekl šéfdesignér Red Bullu Adrian Newey. "Chceme pokračovat ve vývoji letošního vozu, udržet ho pokud možno spolehlivým a poté se také současně věnovat vozu pro příští rok. Jsme uprostřed práce na designu šasi a převodovky (2012), protože to jsou dvě věci, které vyžadují nejvíce času."

Red Bull zastává stejný názor jako McLaren, pokračovat ve vylepšování současného vozu má vzhledem k pravidlům smysl.

"Věci, které se naučíme na tomto voze, můžeme použít na tom příštím, a obráceně," pokračoval Newey. "Změny pravidel budu v zimě celkem malé, nejvýznamnější jsou omezení v oblasti výfukového systému, ale jinak jsou to velmi podobná pravidla."

Ukončit vývoj RB7 Red Bull nechce také proto, aby neohrozil svůj triumf v šampionátu týmů.

"Musíme se udržet nohama na zemi, pořád se to může pokazit," upozornil Newey. "Mezi konstruktéry to ještě nemáme jisté a stále zbývá pět závodů. Budeme to brát závod po závodě, dělat maximum a doufat, že to bude stačit."

Diskuze (135) Další článek: Renault věří, že bude Senna od Japonska podávat lepší výkony