Red Bull podle Vettela nebyl favoritem

Že bude Red Bullu na paty šlapat McLaren, se počítalo. Sebastian Vettel a Mark Webber ovšem nedojeli ani na stupních vítězů. V týmu Dietricha Mateschitze mají po Kanadě smíšené pocity.

Australan Mark Webber se do závodu kvalifikoval jako druhý. Kvůli výměně převodovky byl však na startu odsunut na sedmé místo. V závodě dlouho vedl, ovšem nakonec musel vedoucí pozici přepustit Hamiltonovi a do cíle dojel na pátém místě.

"Bylo nám jasné, že to takhle nějak dopadne. Pneumatiky tu hrály velkou roli. Naše strategie byla nakonec asi nejlepší, jakou jsme mohli zvolit. Naše vozy to rozdělilo, když Seb jel na měkkých gumách, zatímco já byl připraven dojet na tvrdší směsi. Samozřejmě jsme museli myslet na nebezpečí vyjetí safety caru, kvůli kterému může celé vaše snažení přijít vniveč. Takže mám smíšené pocity. Po penalizaci jsem byl sedmý, ale po startu se mi podařilo zajet pár dobrých kol. Dařilo se mi bojovat s několika jezdci. To si vybralo svou daň na pneumatikách. Dostával jsem se proto do problémů o něco snáze, než by se mi líbilo," řekl Webber. Ten měl dle svých slov chuť na šampaňské. Věří, že ji uspokojí co nevidět.

Sebastianovi Vettelovi se podařilo i s jistou dávkou štěstí porazit svého týmového kolegu a dojet čtvrtý, přesto neskrývá, že pro něho mohl závod dopadnout lépe.

"Překvapilo mě, když jsem zajel do boxů jako lídr a vrátil se na čtvrtém místě. Všechno, co jsme si předpovídalo, se vyplnilo. Ostatní, kteří jeli na měkkých gumách, zajeli na výměnu velice záhy, přesně jak jsme čekali. Obvykle by měli po závodě, protože by se vrátili do provozu a ztratili čas. Zde to ovšem nebyl ten případ. Po zastávkách v boxech se dostali před nás, musíme zjistit, proč se tak stalo. Zhruba od poloviny závodu jsem měl problém s převodovkou, takže jsem musel zpomalit. Kvůli pomalejším vozům jsem ve dvou kolech ztratil šest vteřin na Jensona, takže jsem nemohl bojovat o stupně vítězů. Je ale dobré, že jsme získali tyto body. Na začátku víkendu jsme nepatřili mezi favority. Přesto jsme byli rychlí a myslím, že jsme tím mnohé překvapili. Vzhledem k průběhu závodu jsme ale nemohli jet úplně naplno. Na špici tabulky je to hodně těsné a, jak jsme viděli, vše se může rychle změnit. Nemáme ale důvod panikařit, vůz je dobrý a už se těšíme na Valencii," prohlásil Vettel.

Další článek: GP Kanady 2010 - neděle

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.