Red Bull počítá v Británii s půlsekundovou ztrátou kvůli difuzoru

Zákaz foukání difuzoru mimo otevřený plyn zpomalí Red Bull RB7 o půl sekundy, odhadl tým z Milton Keynes. Nezodpovězenou otázkou zůstává, kolik ztratí ostatní.
Red Bull počítá v Británii s půlsekundovou ztrátou kvůli difuzoru

V Silverstonu budou výfukové plyny proudit do difuzoru jen minimálně, když jezdec nebude šlapat na plynový pedál. V důsledku toho ztratí vozy přítlak v nájezdech a středních částech zatáček. Red Bull spočítal, kolik to dá dohromady za jedno kolo.

"Očekáváme, že bez foukání difuzoru (mimo akceleraci) ztratíme asi půl sekundy na kolo," cituje poradce Red Bullu Helmuta Marka Autosport. "Ale v rámci příprav se snažíme to kompenzovat nastavením a změnami aerodynamiky. Věříme, že si udržíme naší úroveň výkonnosti."

Změny se dotknou všech týmů, takže klíčové pro rozložení sil ve startovním poli bude, kdo ztratí nejméně. Odhady se různí, podle některých ztratí víc týmy, které foukají vzadu, tedy třeba Red Bull či McLaren, podle jiných zase víc ztratí ti, kdo foukají blíže středu auta, tedy Renault nebo Mercedes.

"Pochopili bychom, kdyby se toto opatření implementovalo na konci sezóny, stejně jako mnoho technických záležitostí poslední doby. Ale udělat to uprostřed sezóny je trochu zvláštní a nepochopitelné," dodal Marko.

Další článek: Pirelli přiveze do Británie měkkou směs, šance Ferrari stouply

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton