Red Bull: Pérezův nezdar v Imole nebude mít vliv na jeho budoucnost  | Foto: Getty Images / Lars Baron

Foto: Getty Images / Lars Baron

Red Bull: Pérezův nezdar v Imole nebude mít vliv na jeho budoucnost

Sergio Pérez v Imole dojel až na osmém místě a přišel o průběžnou druhou příčku v pořadí jezdců.

Sergio Pérez zatím nemá jistotu, že bude pro Red Bull závodit i v příštím roce. Jak několikrát uvedli představitelé rakouské stáje, Mexičan si místo v mistrovském týmu musí zasloužit dobrými výkony. 

V posledním závodě v Imole se nicméně Pérezovi příliš nedařilo, když po startu z 11. příčky dojel na osmém místě. Mexičan kvůli tomu dokonce přišel o druhou příčku v průběžném hodnocení jezdců. Jeho týmový kolega Max Verstappen si přitom dojel pro další vítězství. 

Šéf Red Bullu Christian Horner však po závodě v Imole uvedl, že Pérezovo vystoupení ve Velké ceně Emilie Romagny nebude mít vliv na jeho budoucnost v týmu. 

„Naše simulace před závodem říkaly, že je v ideálním případě možné dojet na 7. místě v případě, že závod nebude něčím, třeba safety carem, ovlivněn. Měl navíc jeden průjezd kačírkem, čímž ztratil asi šest sekund. Myslím tedy, že z pozice, ze které startoval, dosáhl maximum,“ uvedl Horner, kterého cituje Autosport.

Britský manažer navíc dodal, že Péreze nebude stáj hodnotit na základě jedné velké ceny. 

„Jedná se o kalendář se 24 závody. Měl skvělý začátek roku, jeho přístup byl velmi dobrý a také trochu změnil svůj přístup. Tento výsledek byl diktován sobotní kvalifikací,“ uzavřel Horner.  

Doporučujeme

Články odjinud