Red Bull oznámí své plány okolo Abú Dhabí, odhaduje Ricciardo

Daniel Ricciardo věří, že jeho tým oznámí své plány – dodavatele pohonných jednotek, okolo Velké ceny v Abú Dhabí.
Red Bull oznámí své plány okolo Abú Dhabí, odhaduje Ricciardo

„Hádám, ale řekl bych, že kolem Abú Dhabí,“ uvedl Ricciardo pro GPUpdate.net na tiskové konferenci před Závodem šampiónů.

„Nějaké zprávy by měly být o posledním závodě v tomto roce. Nemohu nic slíbit, ale doufejme, že se příští týden něco dozvíte.“

Horner potvrdil, že Red Bull zůstává v F1

Horner potvrdil, že Red Bull zůstává v F1

Red Bull původně jednal o pohonných jednotkách s Mercedesem, ten ho ale odmítl stejně jako Ferrari. V případě Hondy pak diskusi vetoval Ron Dennis. Red Bull se tak nejspíše vrátí k Renaultu, který by mu mohl dodávat neznačkové motory.

„Trochu se to protáhlo, ale tým potvrdil, že bude na startovním roštu. Vím, že v příštím roce budu mít práci, takže už to je dobrá věc. Několik dodavatelů nás odmítlo, což je trochu škoda, ale vidíte důvody. Myslím, že máme docela dobré šasi, takže měli trochu strach nebo ta něco.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Räikkönen: Uděláme krok vpřed, ale bude to stačit na Mercedes?

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.