Red Bull oslovil 100 zaměstnanců Mercedesu, tvrdí Wolff

Red Bull získal několik zaměstnanců pro svou firmu, která bude vyrábět a později vyvíjet pohonné jednotky.
Foto: Gatty Images / Lars Baron
Red Bull oslovil 100 zaměstnanců Mercedesu, tvrdí Wolff | Foto: Gatty Images / Lars Baron

Red Bull v únoru oznámil, že zakládá Red Bull Powertrains. Firma bude od příštího roku vyrábět pohonné jednotky Honda. Podle posledních prohlášení se však zdá, že firma bude mít i ambice stavět vlastní motory dle nových pravidel, která vstoupí v platnost v roce 2025.

V dubnu Red Bull potvrdil, že technickým ředitelem Red Bull Powertrains bude Ben Hodgkinson, včera pak oznámil dalších pět jmen. Všichni přicházejí z Mercedesu.

„Pokud chcete ve Velké Británii založit továrnu na motory, je tu jen jedna, ta naše,“ řekl Wolff pro Sky Sports F1. 

Šéf Mercedesu má v podstatě pravdu. Ferrari vyrábí pohonné jednotky v Maranellu, Honda převážně v Japonsku a Renault sice má továrnu v Enstone, ale motory vyrábí ve Francii.

„Máme tam asi 900 zaměstnanců, a pokud jich získají 15, je to celkem normální. Ale šli hlavně po výrobních pracovnících, nejde o výkon. Asi chtějí vybudovat společnost.“

„Pokud jde o projekt, je potřeba uznat, že je to jako vyšplhat na Mount Everest. Chtěl bych bojovat s pohonnými jednotkami Red Bull."

Wolff dále prozradil, že Red Bull „oslovil celkem asi 100 lidí a získal jich možná 15“.

Wolff se sice tváří, že mu odchod zaměstnanců nevadil, snad si ho ani nevšiml, ale Helmut Marko prozradil, že Mercedes nabídl zaměstnancům, kteří neodejdou, zdvojnásobení platu. Toto Wolff to v podstatě potvrdil. 

„Dvojnásobný plat je jedna věc, ale pokud ho ztrojnásobíte, tak v určité fázi nemůže konkurovat. Neudržíte ani loajální lidi.“

Další článek: Hamiltonovi se moc nezamlouvá nová desátá zatáčka

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.