Red Bull očekává výrazné zlepšení pohonné jednotky v Kanadě

Rakouský tým si už nyní pochvaluje pokrok, pořádná změna však přijde během sezóny.
Red Bull očekává výrazné zlepšení pohonné jednotky v Kanadě

Daniel Ricciardo se nechal slyšet, že Red Bull očekává výrazné zlepšení pohonné jednotky Renaultu od Velké ceny Kanady, která bude sedmým podnikem letošní sezóny.

Renault podle svých záznamů přivezl na předsezónní testy jednotku rychlejší o půl sekundy na kolo, přičemž do Austrálie ji ještě vylepšil, což sám Ricciardo potvrdil.

Ricciardo pociťuje zlepšení pohonné jednotky Renault

Ricciardo pociťuje zlepšení pohonné jednotky Renault

Na dotaz, zda pociťuje lepší výkonnost pohonné jednotky, odpověděl: „Ano, ale zatím ještě nemluvíme o výrazném skoku.

Když už máte několik set koní a přidáte jich pět nebo deset, není to moc velký rozdíl. Necítíte žádný extra kopanec, když sešlápnete plyn na podlahu.

Cítím ale něco na samotném konci, na konci rovinky, zkrátka se zdá, že to jede o něco lépe, takže jsme o kousek rychlejší v poslední čtvrtině rovinky.

Jakmile se dostaneme, v tuto chvíli mluvíme asi o Kanadě, měli bychom zaznamenat pořádný posun. Snad si pak aspoň hnu krkem a proženu skrz něj nějaká slušná géčka!“

Šéf týmu Christian Horner sdílí se svým jezdcem pozitivní pocity.

„Pohonná jednotka se přes zimu rozhodně zlepšila,“ řekl. „Ještě stále je před námi dlouhá cesta, ale je skvělé, že zejména v závodním režimu, což jsme viděli v testech, došlo k pokroku ve výkonnosti.

Snad si z toho kluci odnesou dostatek povzbuzení, že jdou správným směrem.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Bývalý šéf Manoru není překvapen úspěchem týmu Haas

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10