Red Bull: Obvinění z porušování RRA souvisejí s našimi úspěchy

U týmu Red Bull Racing panuje přesvědčení, že někteří konkurenti jednají neférově a předkládají falešná obvinění, protože špatně nesou své neúspěchy.
Red Bull: Obvinění z porušování RRA souvisejí s našimi úspěchy

"Loni jsme byli pod palbou kvůli ohebným křídlům a obviněním z používání skrytých systémů zavěšení a tak dále," připomněl šéfdesignér Red Bullu Adrian Newey. "Letos tu bylo něco podobného a je to trochu nezáživné. Ale ke sportu to patří, a když máte to štěstí, že jste nejrychlejší, stáváte se terčem."

"Netrápí mě to. Když se takové věci objeví, snažíme se je ignorovat. Ale pokud se do toho zapojí FIA nebo FOTA (Asociace týmů formule 1), musíte vysvětlovat, o co jde, a dokazovat, že je vůz legální. Svoji energii používáte na obhajobu něčeho, i když nic není špatně."

Šéf týmu Christian Horner je přesvědčený, že obvinění z nedodržení Dohody o omezení zdrojů (RRA) jsou jen pokračováním útoků, které začaly loni.

"Letos se to přesunulo z vozu na RRA, což jak říká Adrian, je po chvíli nudné," uvedl. "Je to téměř nevyhnutelné, že v některých oblastech tohoto sportu dochází k neférovému jednání."

Diskuze (7) Další článek: Virgin začíná pracovat se simulátorem a aerodynamickým tunelem McLarenu
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00