Red Bull: Obvinění z porušování RRA souvisejí s našimi úspěchy

U týmu Red Bull Racing panuje přesvědčení, že někteří konkurenti jednají neférově a předkládají falešná obvinění, protože špatně nesou své neúspěchy.
Red Bull: Obvinění z porušování RRA souvisejí s našimi úspěchy

"Loni jsme byli pod palbou kvůli ohebným křídlům a obviněním z používání skrytých systémů zavěšení a tak dále," připomněl šéfdesignér Red Bullu Adrian Newey. "Letos tu bylo něco podobného a je to trochu nezáživné. Ale ke sportu to patří, a když máte to štěstí, že jste nejrychlejší, stáváte se terčem."

"Netrápí mě to. Když se takové věci objeví, snažíme se je ignorovat. Ale pokud se do toho zapojí FIA nebo FOTA (Asociace týmů formule 1), musíte vysvětlovat, o co jde, a dokazovat, že je vůz legální. Svoji energii používáte na obhajobu něčeho, i když nic není špatně."

Šéf týmu Christian Horner je přesvědčený, že obvinění z nedodržení Dohody o omezení zdrojů (RRA) jsou jen pokračováním útoků, které začaly loni.

"Letos se to přesunulo z vozu na RRA, což jak říká Adrian, je po chvíli nudné," uvedl. "Je to téměř nevyhnutelné, že v některých oblastech tohoto sportu dochází k neférovému jednání."

Další článek: Virgin začíná pracovat se simulátorem a aerodynamickým tunelem McLarenu

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen