Red Bull o nasazení KERS rozhodne v pátek

V Austrálii byly jeho vozy nejrychlejší i bez něho. Tehdy si ovšem tým nebyl jistý jeho spolehlivostí. Proto pracuje na optimalizaci a doufá, že již v Malajsii ho bude moci použít.
Red Bull o nasazení KERS rozhodne v pátek

"Rozhodnutí, jestli máme systém nasadit o víkendu v Austrálii, nebo ne, bylo velmi těsné. Nakonec jsme se shodli, že by to nebylo bez rizika, a tak jsme ho nepoužili. Na okruhu jako Melbourne je navíc jeho využití, snad kromě startu, velmi omezené. Na jiných tratích bude poskytovat mnohem větší výhody. V pátečních trénincích jsme v Austrálii jeli i s KERS. Nedělal žádné problémy. Jediná věc, která nás znervózňovala, byly relativní malé zkušenosti s tímto systémem," řekl šéf týmu Christian Horner. S větším množstvím najetých kilometrů již v použití KERS prakticky nic nebrání.

"Myslím si, že teď, když už jsme s ním najeli dostatečnou vzdálenost a podrobně se seznámili se všemi komponenty, naše sebedůvěra v této oblasti povyrostla. Pokud vše v pátek proběhne bez problému, nasadíme KERS i v závodě," řekl Horner.

Okruh Sepang je díky svému půdorys pro použití KERSu mnohem vhodnější tratí než Albert Park. Čítá množství dlouhých rovinek, kde rozhodně najde využití. A v průběhu jednoho kola přinese nezanedbatelnou časovou výhodu:

"V posledním závodě nám nepoužití KERSu příliš neuškodilo. Nesmíme ale zapomínat, že představuje osmdesát koní navíc. V čase na jednom kole to znamená tři až čtyři desetiny sekundy. Samozřejmě jsme motivováni, abychom systém nasadili co nejdříve. Nechceme ale nic uspěchat a za účelem zvýšení výkonu ohrožovat spolehlivost vozu použitím technologie, která ještě není na ostrý test připravena."

 

Další článek: Virgin se vylepšení dočká nejdříve v Turecku

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00