Red Bull novou konkurenci vítá, mohla by pomoci proti Brawnu

McLaren a Ferrari vývoj bojů o šampionát asi nakonec ovlivní.
Týmy McLaren a Ferrari nečekaně ovládly maďarskou Grand Prix a Red Bull Racing, jehož vůz byl považován za nejrychlejší ve startovním poli, se musel spokojit s bronzovou příčkou. Šéf rakouské stáje Christan Horner však věří, že na rychlejších okruzích se situace změní.

Red Bull by se měl znovu posunout dopředu a týmy jako McLaren a Ferrari by mohly obírat Brawn GP o body.

"Vždy jsme věděli, že tohle nebude náš nejlepší okruh a teď se do hry zapojuje více hráčů," řekl Horner. "McLaren a Renault udělaly krok vpřed a upřímně řečeno, vůz Williamsu vypadá také slibně. Takže pro nás je nejlepší, když mezi námi a Brawnem bude co nejvíce vozů."

"Myslím, že až se vrátíme na klasičtější okruhy, předvede náš vůz podobný výkon (jako na Silverstonu a Nürburgringu) a bude zajímavé sledovat, jak je na tom Brawn. Myslím, že to bude různé, záležet bude na jednotlivých okruzích a některé tratě budou vyhovovat silným stránkám našeho vozu."

Nyní čeká všechny týmy formule 1 letní přestávka s povinnou dvoutýdenní uzavírkou továren. Podle Hornera je dobře, že si všichni budou moci konečně odpočinout a nadechnout se k závěrečnému boji.

"Ti lidé si to zaslouží. Nemůžeme na ně tlačit při tempu jejich práce. Zaslouží si dva týdny volna a pak se vrátí plní energie a nabuzení pro Valencii a zbývající závody."

"Do výhody se může rychle dostat někdo jiný, tempo vývoje je letos nelítostné. Ten, kdo získá ze svého vozu nejvíce výkonnosti, vyhraje tento šampionát. My pojedeme ve vývoji naplno až do konce roku," dodal Horner.
Další článek: Mosley si vyžádal detailní šetření Massovy a Surteesovy nehody

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.