Red Bull nikdy neměl tak dobrou předsezónní přípravu

Red Bull od letošní sezóny využívá pohonných jednotek Honda a podle slov Helmuta Marka rakouská stáj nikdy neměla lepší přípravu na nový ročník formule 1.
Red Bull nikdy neměl tak dobrou předsezónní přípravu

Ačkoliv v první sérii testů se ukázalo ve velmi dobrém světle Ferrari, poradce Red Bullu Marko si předsezónní přípravy pochvaluje.

„Pokud mluvím o Red Bullu a Toro Rosso, tak jsme zatím měli velmi dobré období. Řekl bych, že jsme ještě nikdy neměli tak dobrou přípravu na sezónu. U obou týmů,“ pochvaluje si Marko v rozhovoru pro Sky.

Technická analýza Red Bullu RB15

Technická analýza Red Bullu RB15

Zatímco zlepšenou výkonnost Honda již prokázala minulý rok, kdy poháněla vozy Toro Rosso, spolehlivost japonských pohonných jednotek zůstávala otázkou. Po prvním testu, ve kterém jely oba týmy bez problémů, však Marko nemá obavy ani v tomto ohledu.

„Je to nové období. Nedíváme se zpět. Díváme se dopředu. Je to velmi dobrý vztah,“ říká. „Samozřejmě jsme měli obavy ze spolehlivosti, zatím to však vůbec není problém. Nová je také kultura. Našim lidem to však vyhovuje.“

V prvních testech se dařilo Ferrari. Marko však věří, že na čele je i Red Bull a s Hondou letos může vyhrát závod.

„Z toho, co jsem viděl na okruhu, je Ferrari v tuto chvíli rozhodně nejrychlejším autem. Za nimi je Red Bull a Mercedes. Uvidíme, co dokážeme udělat do Melbourne. Jsme však optimističtí, že tento rok můžeme vyhrát závody i díky naší síle, nejen v případě, kdy mají ostatní problémy nebo když jedeme na speciálních okruzích jako Monte Carlo nebo Singapur.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Albon se u Toro Rosso uvedl dobře. Předčil naše očekávání, říká technický šéf

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon