Red Bull nevylučuje, že se pro příští rok poohlédne mimo svůj program

Christian Horner nevyloučil, že se Red Bull pro příští rok při výběru týmového kolegy Maxe Verstappena poohlédne mimo svůj program. Je to ale spíše nepravděpodobné.

Red Bull bude do konce sezóny testovat Albona. Pro příští rok může vybírat hned ze tří jezdců: Kvjata, Albona a Gaslyho.

„Ideální možnost je, že v příštím roce z této skupiny jezdců, které máme na základě smlouvy, vybereme jednoho, který bude jezdit vedle Maxe,“ řekl Horner, kterého cituje Autosport.

Marko volal v 8:42. Byl to šok, říká Gasly

Marko volal v 8:42. Byl to šok, říká Gasly

„Pokud budeme mít pocit, že žádný z těchto jezdců práci nezvládne, budeme se samozřejmě dívat jinde. Ale jsem přesvědčen, že talent, který máme ve skupině, bude stačit.“

„Je zřejmé, že sledujeme situaci venku, ale je nepravděpodobné, že vezmeme jezdce mimo náš vlastní vývojový program.“

Horner připomněl, že posledním jezdcem mimo program Red Bullu byl Mark Webber. Dnes by se nabízel Nico Hülkenberg, který je pro příští rok bez sedačky, i když o něm uvažuje také Haas.

Dříve se také spekulovalo o návratu Sebastiana Vettela. „Pro příští rok není k dispozici. Je to jezdec Ferrari a má smlouvu do konce roku 2020.“ 

Horner také zmínil cíle pro Albona. „Auto dokáže získávat pódia. Takže to musí být náš cíl – být náročný a usilovat o pódia. Chceme vidět postup během zbývajících devíti závodů. Podíváme se, kde budeme v Abú Dhabí a dostaneme mnohem lepší obrázek.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Abiteboul vysvětluje najmutí Ocona i jeho vztah s Mercedesem

19:42 | Verstappena podle Hondy vyřadil elektrický problém. Albona možná také.
19:02 | Alfa Romeo dostala pokusu 5000 euro za uvolněné kolo.
11:56 | Charouz Racing System získal první letošní stupně vítězů. V závodě F2 dojel Louis Delétraz na druhém místě. Vyhrál Brazilec Felipe Drugovich.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink Hamilton (1:04.130)
Kvalifikace Bottas (1:02.939)
Neděle 5. července 2020
Závod Bottas