Red Bull nevylučuje, že se pro příští rok poohlédne mimo svůj program

Christian Horner nevyloučil, že se Red Bull pro příští rok při výběru týmového kolegy Maxe Verstappena poohlédne mimo svůj program. Je to ale spíše nepravděpodobné.

Red Bull bude do konce sezóny testovat Albona. Pro příští rok může vybírat hned ze tří jezdců: Kvjata, Albona a Gaslyho.

„Ideální možnost je, že v příštím roce z této skupiny jezdců, které máme na základě smlouvy, vybereme jednoho, který bude jezdit vedle Maxe,“ řekl Horner, kterého cituje Autosport.

Marko volal v 8:42. Byl to šok, říká Gasly

Marko volal v 8:42. Byl to šok, říká Gasly

„Pokud budeme mít pocit, že žádný z těchto jezdců práci nezvládne, budeme se samozřejmě dívat jinde. Ale jsem přesvědčen, že talent, který máme ve skupině, bude stačit.“

„Je zřejmé, že sledujeme situaci venku, ale je nepravděpodobné, že vezmeme jezdce mimo náš vlastní vývojový program.“

Horner připomněl, že posledním jezdcem mimo program Red Bullu byl Mark Webber. Dnes by se nabízel Nico Hülkenberg, který je pro příští rok bez sedačky, i když o něm uvažuje také Haas.

Dříve se také spekulovalo o návratu Sebastiana Vettela. „Pro příští rok není k dispozici. Je to jezdec Ferrari a má smlouvu do konce roku 2020.“ 

Horner také zmínil cíle pro Albona. „Auto dokáže získávat pódia. Takže to musí být náš cíl – být náročný a usilovat o pódia. Chceme vidět postup během zbývajících devíti závodů. Podíváme se, kde budeme v Abú Dhabí a dostaneme mnohem lepší obrázek.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Abiteboul vysvětluje najmutí Ocona i jeho vztah s Mercedesem

8:55 | Haas bude po ukončení spolupráce s Rich Energy jezdit do konce roku se stejným zbarvením auta... jen nálepky Rich Energy zmizí.
13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10