Red Bull nevděčí za úspěch jen Neweymu, říká technický ředitel Ferrari

Šéf Ferrari Stefano Domenicali se domnívá, že je Red Bull Racing postavený kolem jednoho muže - šéfdesignéra Adriana Neweyho. Technický ředitel maranellských Pat Fry s ním ale úplně nesouhlasí.
Red Bull nevděčí za úspěch jen Neweymu, říká technický ředitel Ferrari

Když Domenicali hovořil o probíhající restrukturalizaci Ferrari, která mu má zajistit budoucí neporazitelnost, dodal, že je založena na vybudování týmu, nikoliv na jednom kormidelníkovi, jako je Newey u Red Bullu.

"Adrianovy red bully jsou nejrychlejší auta posledních dvou nebo tří let," přiznal pro BBC Fry, jenž s Neweym spolupracoval u McLarenu. "Ale abych byl upřímný, tohle není sport muže proti muži, vůbec ne."

"Je to velmi komplexní sport, ve kterém ani velmi talentovaný inženýr nemůže udělat vše sám, k úspěchu potřebuje podporu mnoha lidí. V současnosti je Red Bull referencí. Naším cílem je vyhrávat, ať už naším soupeřem bude kdokoliv."

Ferrari věří, že se na vrchol vrátí už příští rok, podle Domenicaliho je letošek poslední špatnou sezónou Ferrari. Fry se domnívá, že pomoci by mu v tom mohla i pravidla, která se mezi sezónami moc nezmění.

"Jejich stabilita by měla pomoci. Ale to neznamená, že automaticky budete schopni dohnat své soupeře," řekl. "Víme, že ve výkonnosti musíme dohnat ztrátu, potřebujeme vyvinout extra úsilí, abychom ji smazali. To je jedním z našich hlavních cílů pro tuto zimu."

Diskuze (73) Další článek: Kvalifikační pneumatiky příští rok nebudou, jiné barevné značení ano
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00