Red Bull není neporazitelný, ale začíná být pozdě, říká Hamilton

Lewis Hamilton se zatím nevzdává svých šancí v šampionátu, ale Red Bull je tak těžký soupeř, že to asi bude muset brzy udělat.
Red Bull není neporazitelný, ale začíná být pozdě, říká Hamilton

V Belgii se Hamilton posunul na třetí místo v poháru jezdců, ale ztráta na Vettela se prohloubila. Na porážku německého soupeře to proto nevypadá.

"Bez pochyb to bude velmi, velmi těžké," řekl. "On dlouhou dobu prostě má fenomenální auto, pořád je fenomenálně rychlé, a on dělá, co má. Je to perfektní komplet."

"Ale my jsme měli několik opravdu silných závodů, byli jsme vpředu nebo skoro vpředu a bojovali s ním, v minulosti jsme dojeli i před ním. Takže to neznamená, že bychom to už nemohli dokázat v příštích závodech."

"Ale začíná se to blížit stavu, kdy budeme muset dojíždět před ním v každém závodě, abychom tu ztrátu mohli smazat."

Na optimismu Hamiltonovi nepřidává, že byl Mercedes ve Spa až třetí nejrychlejší. Vývoj neměl očekávané výsledky, a to se odrazí zřejmě i v Monze.

"Když přijedete na tyto dva okruhy, máte aerodynamický balík, který nemůžete moc měnit. Buď funguje, nebo nefunguje. V příštím závodě se můžeme zlepšit, nebo budeme na stejné pozici. Nebudeme o nic horší, to je jisté," vysvětloval.

"Ti dva před námi, očekávám, že budou v příštím závodě favority, pokud se nám nepodaří zlepšit výkonnost na rovinkách. Je to o celkové efektivnosti. Oni můžou mít menší křídla, přesto si udrží dost dobrý přítlak."

"My se snažíme pochopit, kde jsme ztratili. Ale myslím, že naši lidé budou v příštích dnech tvrdě pracovat na tom, aby pochopili, kde jsme byli pomalejší. Hlavně v Eau Rouge jsme byli pomalejší a na rovinkách. Možná se nám v příštím závodě podaří něco odemknout."

Poté přijdou závody, kde se na vůz vrátí osvědčená konfigurace. "Budeme mít komplet pro velký přítlak, který jsme měli v minulých závodech a který by měl být snad ještě vylepšený. Doufám, že od té doby (Singapuru) budeme konkurenceschopnější."

Diskuze (78) Další článek: Domenicali: Ferrari je znovu na správné cestě, ale pořád ne dost rychlé
18:16 | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
18:06 | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.
16:58 | Verstappen mění převodovku. Odstartuje z 18. místa
15:13 | Pětkrát se o titulu mistra světa rozhodlo na americké půdě. Bude to dnes pošesté? Závod začíná ve 20:10. 1959: Brabham 1970: Rindt 1974: Fittipaldi 1977: Lauda 2015: Hamilton

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018