Red Bull: Není důvod k panice, jsme nejkonzistentnější tým

Tým Red Bull Racing byl sice v posledních závodech pod stupňujícím se tlakem soupeřů, přesto stále dosahuje velmi dobrých výsledků, proto nemá důvod podnikat radikální kroky.
Red Bull: Není důvod k panice, jsme nejkonzistentnější tým

V průběhu letošní sezóny byly Red Bullu soupeřem střídavě týmy McLaren a Ferrari, teď už ho ohrožují oba zároveň. V Německu úřadující mistři podlehli oběma rivalům, v Maďarsku už jen McLarenu. "Nepanikaříme," ujišťoval šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "McLaren a Ferrari jsou určitě skvělé týmy, oba byly v různých fázích šampionátu rychlé, poslední dobou byly rychlé oba."

"Ale jeden tým je konzistentní, a to Red Bull, v každé letošní Grand Prix byl ve vedení. Závod v Maďarsku byl těžký v náročných podmínkách. Přesto jsme získali druhé místo, přičemž Sebastian navýšil svůj náskok v šampionátu jezdců a před McLarenem máme náskok 103 bodů v šampionátu konstruktérů. Takže určitě nepanikaříme."

I když se Red Bull ocitl pod velkým tlakem soupeřů, v obou pohárech se zřejmě bojuje už jen o druhá místa. "Byla to fantastická první polovina sezóny, z jedenácti závodů jsme jich šest vyhráli, máme pět druhých míst, patnáct umístění na stupních vítězů a v každé Grand Prix jsme stáli na pole position," vyčetl Horner. "Takže z pohledu statistiky a šampionátu to byl fenomenální začátek, fenomenální první polovina. Co se týče bodů, tak Sebastian jich teď má jen o 18 méně, než získal za celý loňský rok. Takže když se na to podíváte takhle, je to velmi pozitivní."

K náskoku v šampionátu šéf stáje z Milton Keynes dodal: "Myslím, že je zcela zasloužený, ale nemůžeme si být ničím jistí. Takže letní přestávka je ideální příležitostí vrátit se domů, strávit čas s rodinami, dobít baterie a vrátit se silnější na poslední závody. Čekají nás dva závody, v Belgii a hlavně v Monze, kde se nám v minulosti moc nedařilo. Ale jsme odhodlaní tam být konkurenceschopní, tam a v každém dalším závodě do konce sezóny."

Diskuze (74) Další článek: Do korupční aféry kolem prodeje formule 1 je údajně zapletený Briatore
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00