Red Bull: Neměli jsme co ztratit, proto jsme Webberovi změnili strategii

Mark Webber by v případě zachování původní strategie neměl šanci na pódium, proto podle Red Bullu bylo na místě zariskovat s alternativní strategií.
Red Bull: Neměli jsme co ztratit, proto jsme Webberovi změnili strategii

Mark Webber měl v Abú Zabí bojovat o stupně vítězů, ale kvůli problémům při zastávce v boxech z boje vypadl. "Při první zastávce nám vypadla matice u pravého zadního kola, což ho bohužel stálo několik sekund," cituje šéfa týmu Christiana Hornera Autosport.

"Myslím, že jsme měli na to, abychom přeskočili Jensona, ale tohle ho odsunulo za Jensona a Felipeho. V tu chvíli jsme museli zkusit něco jiného, jinak bychom skončili za nimi."

Red Bull se proto rozhodl zariskovat a změnil Australanovi strategii. Místo dvou zastávek mu naplánoval tři. Většinu závodu ho nechal jet na měkčích pneumatikách a na poslední možnou chvíli ho přezul na tvrdší, aby vyhověl pravidlům.

"Kdybychom použili stejnou strategii jako oni (Button a Massa), pravděpodobně bychom dojeli za nimi," vysvětloval Horner. "Takže v takovou chvíli si řeknete OK, nemáme co ztratit. Pravděpodobnost, že nás porazí Rosberg, byla velmi malá, takže jsme se rozhodli, že zkusíme tři zastávky a vybudovat si náskok, což s Felipem vyšlo."

"Bohužel Jenson byl na tvrdších pneumatikách až moc rychlý. Měli jsme náskok 12 sekund a potřebovali jsme jich 20, takže to nestačilo. Ale mělo cenu to zkusit."

Podle Hornera se navíc Webberovi zasekl pod autem kousek gumy, který možná pocházel z Vettelova vozu. Ale na výkonnost to mělo jen minimální dopady.

Další článek: Vibrace Massova předního křídla zůstávají pro Ferrari záhadou

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
19:06 | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00