Red Bull nemá důvod panikařit, tvrdí Ricciardo

Nová posila Red Bullu Daniel Ricciardo věří, že si rakouská stáj i její francouzský dodavatel motoru dokáží potíže se spolehlivostí vyřešit tak, aby tým neutrpěl na začátku sezony.
Red Bull nemá důvod panikařit, tvrdí Ricciardo

Čtyřdenní noční můra v podání Red Bullu skončila závěrečným dnem testů ve španělském Jerezu. Pilot rakouské stáje Daniel Ricciardo pevně věří, že její pokračování v dalších testech už nenastane. Sám Red Bull plánuje udělat jisté změny na voze a dodavatel pohonných jednotek Renault přislíbil, že před příštími testy v Bahrajnu dá své agregáty do pořádku.

"Čas je na naší straně," říká pozitivně naladěný Australan o třítýdenní pauze dělící testy v Jerezu a Bahrajnu. "Máme pár týdnů, což je dobré. Víme, čeho je tým schopný, a víme, jak tvrdě pracují. Toho jsem si všímal posledních pár let, kdy jsem se motal kolem. Vím, jací jsou. Slýcháte příběhy o tom, jak dokáží věci předělávat rychleji než kdokoliv jiný tady. To vše mi dává hodně pozitivismu a optimismu."

Nový týmový kolega čtyřnásobného šampiona Sebastiana Vettela navíc tvrdí, že Red Bull přesně ví, jak bude řešit problém s chlazením. "Myslím, že pozitivem je to, že ačkoliv jsme ty problémy nedokázali vyřešit tady na trati, víme, co je třeba řešit. Potřebujeme jenom víc času, abychom potíže odstranili. Myslím ale, že všichni vědí, jak na to."

Další článek: Kobajaši věří, že Renault dokáže své problémy vyřešit rychle

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00