Red Bull nehodlá pustit Prodromoua k McLarenu předčasně

Šéf aerodynamiky Red Bullu Peter Prodromou bude muset dodržet svoji smlouvu až do konce, než opustí Milton Keynes.
Red Bull nehodlá pustit Prodromoua k McLarenu předčasně

Pro Red Bull je to první velká personální ztráta ve zlaté éře, Prodromou se nechal zlákat zpět do McLarenu.

"Má smlouvu a v budoucnu bude pracovat pro nás," potvrdil šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Teď je zaměstnancem Red Bullu a my to musíme respektovat."

"Proto nehovoříme o žádných termínech. Je to téma pro Red Bull. Není to v mé moci."

Podle zákulisních informací má Prodromou smlouvu s Red Bullem až do konce příští sezóny, takže by ve Wokingu mohl začít pracovat až v roce 2015. Rakouská stáj jeho odchod určitě neurychlí.

"Peter je cenným členem týmu, je přínosný," komentoval šéf Christian Horner. "Náš tým je velmi silný. Obsah jakékoliv smlouvy je samozřejmě důvěrný, ale jeho smlouva bude ještě chvíli trvat. S jeho uvolněním určitě nebudeme pospíchat, u týmu zůstane do konce své smlouvy."

Na poznámku, že není obvyklé, aby inženýr u týmu pracoval až do konce smlouvy, pokud odchází ke konkurenci, Horner reagoval: "No, to je to, co udělal u McLarenu, než přišel k nám."

Další článek: Alonso: Kde jsme prohráli šampionát? Ve vývoji a práci s pneumatikami

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.