Red Bull nebude Vettela držet, pokud mu nedokáže postavit rychlé auto

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz od začátku tvrdí, že nechce stát Sebastianu Vettelovi v cestě za úspěchem. Hodlá se tak chovat i v budoucnu.
Red Bull nebude Vettela držet, pokud mu nedokáže postavit rychlé auto

Vettel zatím nemá důvod uvažovat o změně působiště, v letošní sezóně dosáhl s Red Bullem na absolutní vrchol výhrou v obou šampionátech. Většinu kariéry ale má ještě před sebou a než aby se případně u Red Bullu trápil, nechal by ho Mateschitz jít.

"Dokud mu budeme dávat vůz, s kterým může vítězit, bude jezdit pro Red Bull Racing," řekl Mateschitz pro Welt am Sonntag. "Pokud to nedokážeme, necháme ho jít, i kdyby byl vázán smlouvou."

Vettel sice přiznal, že legendární jména formule 1, jako je Ferrari, jsou pro každého pilota lákavá, ale přestup do takového týmu si podle něj žádá víc než jen mýtus. Svoji nejbližší budoucnost vidí v barvách Red Bullu.

Mateschitz považuje Vettela za příští superstar formule 1 po vzoru Michaela Schumachera. Jeho cílem samozřejmě je, aby takových úspěchů dosáhli společně. "Zaručit to nelze, ale takový plán máme od začátku. Teď se ho snažíme zrealizovat," dodal majitel Red Bullu.

Další článek: Alonso už zklamání překonal a je rád, že bojoval ve velkém finále

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00