Red Bull nebude Vettela držet, pokud mu nedokáže postavit rychlé auto

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz od začátku tvrdí, že nechce stát Sebastianu Vettelovi v cestě za úspěchem. Hodlá se tak chovat i v budoucnu.
Red Bull nebude Vettela držet, pokud mu nedokáže postavit rychlé auto

Vettel zatím nemá důvod uvažovat o změně působiště, v letošní sezóně dosáhl s Red Bullem na absolutní vrchol výhrou v obou šampionátech. Většinu kariéry ale má ještě před sebou a než aby se případně u Red Bullu trápil, nechal by ho Mateschitz jít.

"Dokud mu budeme dávat vůz, s kterým může vítězit, bude jezdit pro Red Bull Racing," řekl Mateschitz pro Welt am Sonntag. "Pokud to nedokážeme, necháme ho jít, i kdyby byl vázán smlouvou."

Vettel sice přiznal, že legendární jména formule 1, jako je Ferrari, jsou pro každého pilota lákavá, ale přestup do takového týmu si podle něj žádá víc než jen mýtus. Svoji nejbližší budoucnost vidí v barvách Red Bullu.

Mateschitz považuje Vettela za příští superstar formule 1 po vzoru Michaela Schumachera. Jeho cílem samozřejmě je, aby takových úspěchů dosáhli společně. "Zaručit to nelze, ale takový plán máme od začátku. Teď se ho snažíme zrealizovat," dodal majitel Red Bullu.

Diskuze (65) Další článek: Alonso už zklamání překonal a je rád, že bojoval ve velkém finále
8:54 | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.