Red Bull nebude Vettela držet, pokud mu nedokáže postavit rychlé auto

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz od začátku tvrdí, že nechce stát Sebastianu Vettelovi v cestě za úspěchem. Hodlá se tak chovat i v budoucnu.
Red Bull nebude Vettela držet, pokud mu nedokáže postavit rychlé auto

Vettel zatím nemá důvod uvažovat o změně působiště, v letošní sezóně dosáhl s Red Bullem na absolutní vrchol výhrou v obou šampionátech. Většinu kariéry ale má ještě před sebou a než aby se případně u Red Bullu trápil, nechal by ho Mateschitz jít.

"Dokud mu budeme dávat vůz, s kterým může vítězit, bude jezdit pro Red Bull Racing," řekl Mateschitz pro Welt am Sonntag. "Pokud to nedokážeme, necháme ho jít, i kdyby byl vázán smlouvou."

Vettel sice přiznal, že legendární jména formule 1, jako je Ferrari, jsou pro každého pilota lákavá, ale přestup do takového týmu si podle něj žádá víc než jen mýtus. Svoji nejbližší budoucnost vidí v barvách Red Bullu.

Mateschitz považuje Vettela za příští superstar formule 1 po vzoru Michaela Schumachera. Jeho cílem samozřejmě je, aby takových úspěchů dosáhli společně. "Zaručit to nelze, ale takový plán máme od začátku. Teď se ho snažíme zrealizovat," dodal majitel Red Bullu.

Diskuze (65) Další článek: Alonso už zklamání překonal a je rád, že bojoval ve velkém finále
16:32 | Zdá se, že Ticktum má smůlu. Účastní se zimní asijské F3, ale body za super licenci podle Autosportu nedostane. FIA totiž požaduje, aby měla série alespoň 5 závodů a tato má jen 3.
10:49 | Kuan-jü Čou bude vedle závodění ve F2 pracovat jako vývojový jezdec Renaultu. Čínský závodním prošel Jezdeckou akademií Ferrari.
21. ledna | HWA bude spolupracovat ve F2 s týmem Arden. Šance pro juniory Mercedesu...
20. ledna | Objevují se spekulace, že manažerem Micka Schumachera bude N. Todt.