Red Bull, nebo Mercedes? Bottas nedokáže odhadnout, kdo bude mít v Belgii navrch

Mercedes má za sebou v podání Bottase povedený pátek. Mezi Red Bullem a Mercedesem by to ve Spa mělo být skutečně těsné. Velkou roli bude hrát také počasí.
Red Bull, nebo Mercedes? Bottas nedokáže odhadnout, kdo bude mít v Belgii navrch

Valtteri Bottas (1./2.)

Finský závodník se snaží podávat takové výkony, které by mu zajistily místo u Mercedesu i v příští sezoně. V Belgii se mu zatím daří, první trénink vyhrál, ve druhém byl na druhé pozici.

„Naše rychlost nevypadala vůbec zle. Vyšly nám kvalifikační i závodní simulace. Cítil jsem se dobře, což je pozitivní. Osobně jsem si připadal rychlejší v prvním sektoru, druhý byl o něco slabší. Podle mého názoru ale bude v závodě klíčové být rychlý především v prvním a třetím sektoru.

Důležité bude také nastavení. Pokud zaprší, rozhodně bude potřeba větší přítlak. Volba nastavení před kvalifikací by mohla být rozhodující. Naštěstí bychom většinu času měli jezdit na suchu. Všechno zatím vypadá slibně. Mezi námi a Red Bullem to ale bude těsné,“ tuší Bottas.

Lewis Hamilton (18./3.)

Lídr šampionátu má za to, že o úspěchu a neúspěchu v GP Belgie bude rozhodovat strategie při volbě nastavení. Na rozdíl od Bottase jezdil s jinak nastaveným zadním přítlačným křídlem.

„Je to neskutečně náročný okruh, co se správného vyvážení vozu týče. Ráno jsme zvolili jeden přístup, odpoledne odlišný. Buď jedete rychle v prvním a třetím sektoru a pomalu v prostředním, nebo naopak. Nalezení správného kompromisu není nic jednoduchého.

Obvykle to funguje tak, že když je zaručeno, že bude pršet, zvolíte větší přítlak. Pokud se ale ukáže, že se rosnička spletla a nespadne ani kapka, jste zejména na rovinkách nahraní.

Musíme tedy být velmi, velmi opatrní. Ale nejsme v tom nováčci,“ řekl Hamilton.

Další článek: Verstappena bouračka nerozhodila, vstup do víkendu si pochvaluje

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00