Red Bull natočil dokument o zastávkách v boxech, je přístupný zdarma

Je to jedna z nejvíce fascinujících věcí ve formuli 1. Symfonie dokonalosti, proces, v němž hraje roli každý pohyb, každé nadechnutí...
Red Bull natočil dokument o zastávkách v boxech, je přístupný zdarma

Red Bull uveřejnil dokument s názvem The History of the Pit Stop: Gone in 2 Seconds.

Načasování dokumentu není náhodné. Tým si připomíná výročí Grand Prix USA v roce 2013, kdy přezul Marka Webbera za 1,923 sekundy, což byl dosavadní rekord. Minimálně atakován měl být letos v Baku. Během GP Evropy to Williams zvládnul za 1,92 s, ale podle některých dat dokonce za 1,89 s.

Dokument o délce 45 minut se věnuje celé historii zastávek v boxech od počátků až po dnešní dobu. V dokumentu se objevují bývalí jezdci – John Surtees, Gerhard Berger, Jos Verstappen, Mark Webber a samozřejmě David Coulthard v roli průvodce.

Zastávky v boxech, jak všichni víme, nebyly vždy jen o opravách nebo výměnách pneumatik (i když, to není tak dlouho, co se pneumatiky během závodu neměnily), ale také o doplňování paliva.

Duchovním otcem dotankovávání je Gordon Murray a tým Brabham z počátků 80. let Tankování během závodu bylo později zakázáno, aby se vrátilo v letech 1994 až 2010.

Dokument The History of the Pit Stop

Dokument The History of the Pit Stop

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (2) Další článek: Marko kritizuje Verstappena. Neumí prý pracovat s pneumatikami
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00