Red Bull našel využití pro číslo 17. Bude z něj hypercar  | Foto: Red Bull Content Pool

Foto: Red Bull Content Pool

Red Bull našel využití pro číslo 17. Bude z něj hypercar

Red Bull chystá stavbu dalšího hypercaru. Na rozdíl od Valkyrie ale bude nový vůz stavět zcela sám.

Současná pravidla měla přijít už v roce 2021, ale plány F1 zhatil covid-19. Došlo k částečnému zmrazení vývoje a odkladu zavedení nových změn. Vůz pro rok 2021 vycházel z velké části z toho předešlého. Red Bull tak loňský vůz, se kterým Max Verstappen vyhrál titul mistra světa, označil jako RB16B. Letošní vůz pak nese označení RB18.

Číslo 17 tak zůstalo nevyužité, ale to se změní. Red Bull chce postavit hypercar, který označuje jako RB17.

Půjde o vůz, který bude vyroben výhradně interně v Milton Keynes. „RB17 bude dvoumístný hypercar optimalizovaný pro maximální zážitek z jízdy na trati,“ uvádí Red Bull. 

V areálu Red Bull Technology Campus v Milton Keynes bude vyrobeno pouhých 50 kusů RB17, přičemž výroba má být zahájena v roce 2025. Půjde tedy o exkluzivní model a šanci koupit si vůz navržený Adrianem Neweym.

Pod kapotou bude motor V8 s výkonem 1100 koní. Na další technické detaily si však musíme počkat.

Ceny budou začínat na 5 milionech liber bez daně. Podle Red Bullu „vlastnictví zahrnuje více než jen auto, přináší úzké spojení s týmem Red Bull Racing prostřednictvím přístupu k simulátorům, vývoji programu pro vozidla a tréninku a zážitkům na trati. RB17 bude podporován přímo továrnou, přičemž podpora servisu a údržby bude přizpůsobena každému majiteli.“

Doporučujeme

Články odjinud