Red Bull nasadil Ricciarda do HRT, aby sledoval jeho počínání pod tlakem

Red Bull nasadil Ricciarda do HRT, aby sledoval jeho počínání pod tlakem

Red Bull nepochybuje o talentu a rychlosti Daniela Ricciarda, jehož si vyzkoušel už v testech a volných trénincích. Teď se ale bude muset Australan osvědčit pod tlakem Grand Prix.

Ricciardo debutuje ve formuli 1 během nadcházejícího závodního víkendu v Silverstonu, u Hispanie Racing bude závodit místo Narajna Kartykejena. "Je to velmi talentovaný mladík, tuhle příležitost si zasloužil," uvedl šéf týmu Red Bull Christian Horner pro Reuters.

"Myslím, že je velmi nadaný jezdec. Práce, kterou pro nás odvedl v testech a simulacích, na nás určitě velmi, velmi zapůsobila. Ale tohle je pro něj první krok. Pořád je velmi mladý. Dostal příležitost a je na něm, aby se jí chopil."

"Daniel nemá zkušenosti s Grand Prix, musí se hodně učit, a HRT a Toro Rosso jsou pro něj v tomto ohledu tím nejlepším prostředím, aby dokázal to co Sebastian (Vettel) v letech 2007 a 2008 s Toro Rosso. Potřebuje čas, aby se vyvinul, bylo by chybou na něj pospíchat. Musí se teď osvědčit ve formuli 1. Osvědčil se v nižších kategoriích a teď se musí chopit této příležitosti a maximálně ji využít."

Australský závodník by ale nemusel potřebovat moc času, aby se prosadil. "Musí se učit, ale u těchto mladých jezdců je vidět, že se vyvíjejí velmi rychle. Podívejte se na Paula di Restu nebo Sebastiana," upozornil Horner. "Mají tendenci se vyvíjet velmi rychle. A Daniel je velmi talentovaný jezdec, takže bude zajímavé sledovat jeho vývoj."

Co ale Red Bull zajímá nejvíce, je jak Ricciardo obstojí pod tlakem závodního víkendu. "Je velmi talentovaný, ale jedna věc je testovat a jiná je to dělat pod tlakem. Uvidíme. Budeme ho bedlivě sledovat," řekl Horner. "Je to tak trochu jako když Damon Hill naskočil do Brabhamu. Zůstane naším testovacím a záložním jezdcem, ale formálně jsme ho zapůjčili HRT."

Pro svůj první závod ve formuli 1 si Ricciardo stanovil jasný cíl. "Snad mi nebude dlouho trvat, než se přizpůsobím vozu. V minulosti jsem se novým prostředím a autům adaptoval myslím dobře, takže věřím, že během víkendu hodně pokročím," uvedl.

"Pro Silverstone je mým prvním cílem dokončit závod, po fyzické a mentální stránce by to byla dobrá odměna a součást procesu učení." Pro zbytek sezóny má cíle podobné, chce dokončit co nejvíce Grand Prix.

Doporučujeme

Články odjinud