Red Bull nasadí KERS v Malajsii, bude ho potřebovat

V Austrálii jezdil Red Bull Racing bez KERS, přesto dominoval. Až systém nasadí v Malajsii, mohl by svůj náskok před soupeři ještě zvýšit.
Red Bull nasadí KERS v Malajsii, bude ho potřebovat

Během pátečních tréninků Red Bull podle svých slov zjistil, že existuje riziko poruchy systému na rekuperaci kinetické energie. Proto se rozhodl, že bude po zbytek víkendu jezdit bez něj.

"V kvalifikaci nás rozdíl rychlosti překvapil, hlavně proto, že jsme se v pátek rozhodli jezdit dál bez KERS," řekl šéf vítězného týmu Christian Horner. "KERS nasadíme v Malajsii. Rozhodnutí ho nepoužít tady nepřišlo jednoznačně. V Malajsii je před první zatáčkou dlouhá vzdálenost a systém tam chceme nasadit."

Největší přínos má KERS právě na startu závodu, kdy poskytuje dostatečnou výhodu pro předjetí, pokud je před první zatáčkou dost prostoru, aby rozdíl v rychlosti vozů dostatečně narostl. Ve startovním poli ale mají vozy bez KERS jen nové týmy, takže se efekty tohoto systému ztrácejí. Red Bull proto odstartoval v Melbourne překvapivě dobře na to, že čelil soupeřům s KERS.

Teoreticky může systém na rekuperaci kinetické energie zvětšit náskok Red Bullu o další půlsekundu. Nejen proto Horner věří, že se jeho tým udrží vpředu, navzdory útoku, který vyhlásil Lewis Hamilton.

"Oni (McLaren) se hodně zlepšili," uznal. "Je to skvělý tým a v sezónním vývoji jsou vždy velmi silní. Ale my jsme je ve vývoji překonali loni i rok předtím a jsme odhodlaní to dokázat letos znovu. McLaren nezůstane stát na místě. Před tímto víkendem udělali velký krok, ale my připravujeme další vylepšení a náš tým pracuje skvěle."

Další článek: Stále nespokojený Trulli: Pirelli nás šokovalo

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00