Red Bull nabídl Albonovi první opci na smlouvu od sezony 2026, píše Autosport | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Red Bull nabídl Albonovi první opci na smlouvu od sezony 2026, píše Autosport

Alexander Albon by se mohl vrátit do Red Bullu. Podle Autosportu mu rakouský tým nabídl první opci na smlouvu s platností od sezony 2026.

Vstoupí Alexander Albon podruhé do stejné řeky, respektive týmu? Podle Autosportu obdržel britský závodník s thajskými kořeny nabídku od Red Bullu v podobě první opce na smlouvu se začátkem od sezony 2026.

Pokud by se přestup skutečně uskutečnil, nešlo by o velké překvapení, jelikož je Albon se sedačkou u Red Bullu spojován už od loňské sezony, v níž podle mnohých podával velmi dobré výkony.

Připomeňme, že Albon v letech 2019 až 2020 odjel pro Red Bull 26 závodů poté, co byl už během své první sezony v F1 povýšen z pozice jezdce sesterské stáje Scuderie Toro Rosso.

Albon se však tehdy po boku Maxe Verstappena příliš neprosadil, když se během té doby jen dvakrát dostal na stupně vítězů a za Nizozemcem poměrně dost zaostával. Rodák z Londýna byl poté Red Bullem přeřazen do seriálu DTM. 

V roce 2022 se Brit do F1 vrátil v barvách Williamsu, přičemž měl stále vazby na Red Bull. Ty následně byly přerušeny v momentě, kdy Albon v létě roku 2022 podepsal s Williamsem nový víceletý kontrakt.

Pro úplnost dodejme, že šéf Williamsu James Vowles nedávno prohlásil, že má Albon s britským týmem smlouvu až do konce sezony 2025. 

Doporučujeme

Články odjinud