Red Bull na Mercedes a Ferrari stále nemá

Verstappen má za to, že jeho tým za nejsilnější dvojicí nezaostává tolik, jako by se mohlo na první pohled zdát. Přesto nevěří, že by Red Bull představoval vyrovnaného soupeře Ferrari a Mercedesu.
Red Bull na Mercedes a Ferrari stále nemá

Max Verstappen (4./5.)

Red Bull zásluhou Verstappena vyhrál v Rakousku, kde stejně jako tento víkend v Německu panovaly vysoké teploty. Nizozemec však příliš nevěří, že by se mu stejný úspěch podařil i na okruhu Hockenheimring.

„Bylo to dnes v pohodě. Na boj s Mercedesem ani Ferrari nemáme rychlost. Ale zase nejsme příliš pozadu. Ve druhém tréninku jsem nezajel jediné čisté kolo. Tady jsou pneumatiky v pohodě snad jen v jednom kole. Naše ztráta trochu mate, jsme blíž, než to vypadá,“ věří Verstappen.

Pierre Gasly (6./15.)

Ve druhém tréninku o sobě dal Gasly pořádně vědět, když prudce naboural do bariéry a značně poškodil svůj vůz. Red Bull navíc nemá náhradních dílů nazbyt.

„Máme za sebou perný den. V prvním tréninku se nám celkem dařilo, měl jsem z auta dobrý pocit. Splnili jsme náš program. Ve druhém tréninku jsme měli několik problémů, kvůli kterým jsem nemohl jet kratší jízdu na měkké směsi.

Bohužel jsem ke konci tréninku ztratil kontrolu nad vozem při výjezdu z poslední zatáčky a narazil do bariéry. Naštěstí jsem nejel se závodním motorem ani převodovkou. Hlavně se ale omlouvám klukům z garáže. Mrzí mě to, budou mít s opravami spoustu práce.

Co se zítřka týče, počasí má být úplně jiné. Musíme se z dneška poučit a pořádně zanalyzovat všechna data, která jsme nasbírali,“ řekl Gasly.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Mercedes zachránilo vylepšené chlazení