Red Bull na DRD pracuje, ale detaily neprozradí

Šéfdesignér Red Bullu Racing Adrian Newey přiznal, že i jeho tým zkoumá možnosti DRD. Odmítl ale naznačit, zda je pravděpodobné jeho závodní nasazení.
Red Bull na DRD pracuje, ale detaily neprozradí

DRD je systém, který jako první na trati ukázal loni Lotus. Jedná se o pasivní a zcela autonomní DRS, které je velmi těžké zprovoznit, protože se musí samo zapínat a vypínat.

"Určitě je to zajímavá oblast," uvedl Newey. "Je také velmi těžké to udělat spolehlivé, aby se to nezapínalo při jízdě za jiným vozem, což by přinášelo nepříjemné momenty, a aby to za celý víkend znamenalo přínos. Nic z toho není jednoznačné."

Newey a jeho lidé na DRD pracují. Ale zatímco McLaren naznačil, že letos takový systém zřejmě nenasadí, Red Bull neprozradil vůbec nic.

"Určitě se tomu věnujeme. Nechtěl bych prozrazovat nic o tom, co bychom mohli nebo nemohli udělat v průběhu sezóny. Je to velmi zajímavá oblast, kterou je třeba prozkoumat. Získat z toho přínosy pro čas na kolo, nebo ještě lépe bodové přínosy, to už je těžší," uzavřel šéfdesignér úřadujících mistrů.

Diskuze (8) Další článek: S Webberem jsme spokojení, odmítá Markovu kritiku Horner