Red Bull může s Brawnem bojovat ve všech podmínkách, tvrdí Horner

Oba šampionáty jsou stále otevřené.
Víkend německé Grand Prix měl odpovědět na otázku, jestli dominance Red Bullu Racing v Silverstonu nebyla dána jen souhrou příznivých okolností. Podle šéfa rakouského týmu Christiana Hornera je nyní zřejmé, že se Red Bull Racing stal stálým soupeřem Brawnu GP.

"Myslím, že s naším vozem bychom měli být schopní s nimi bojovat ve všech podmínkách. Tvrdě je tlačíme ve vývoji. Náš vůz ještě zrychlí a druhá polovina sezóny bude vzrušující," řekl Horner.

Jedním z faktorů, který Red Bullu pomohl v Británii, byly rychlé zatáčky okruhu Silverstone. Že je k dobrému výkonu nepotřebuje, potvrdil tým na Nürburgringu. Během posledních dvou závodů ale pokaždé panovaly nižší teploty, než je v průběhu sezóny formule 1 zvykem. Horner však tvrdí, že ani ty jeho tým nepotřebuje.

"V Budapešti bývá obvykle teplo, takže uvidíme tam. Ale nemyslím, že by teploty dnešek (neděli) nějak ovlivnily. Výkonnost vozu byla velmi dobrá, jezdci jeli výborně a rychlé zatáčky tu nejsou, takže to tenhle víkend faktor nebyl. Uvidíme," řekl.

V posledních dvou Grand Prix snížil Red Bull Racing ztrátu na Brawn GP v tabulce šampionátu o 20 bodů, rozdíl mezi oběma týmy je nyní 19,5 bodu. V poháru jezdců se Sebastian Vettel přiblížil Jensonu Buttonovi na rozdíl 21 bodů, Mark Webber ztrácí o 1,5 bodu více.

"Budeme se dál snažit a vyvíjet pro každý závod. Budeme ke každému závodu přistupovat jednotlivě. Kluci v Milton Keynes odvádějí brilantní práci. Podařilo se nám vůz tento víkend zrychlit a to samé uděláme v Budapešti, prostě se budeme dál snažit. Teď máme myslím dobrý základ."

"Bodovou ztrátu na Brawn GP jsme významně snížili a oba jezdci se také přiblížili v šampionátu jezdců. Stále nás čeká dlouhá cesta, abychom je dohnali, ale tento víkend a v Silverstonu jsme dobře vykročili. Takže budeme ke každému víkendu přistupovat jednotlivě. Pár takových víkendů jako byl tento a ten v Silverstonu, a doženeme je," dodal Horner.
Další článek: Nikam neodcházím, říká Bernie Ecclestone

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.