Red Bull může bojovat už jen s Vettelem, pokusí se vyhrát všechny GP

Letošní sezónu hodnotí tým jako úspěch.
Mark Webber ztratil závodem v Singapuru šanci na zisk letošního titulu mistra světa a ve hře zůstal mimo jezdců Brawnu GP už jen Sebastian Vettel. I když jsou jeho šance jen teoretické, hodlá Red Bull Racing i nadále bojovat.

"Teoreticky potřebujeme vyhrát každý závod a Jenson by nesměl dokončit většinu z nich," řekl šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "To je velmi obtížné, ale stále je tu matematická šance, takže poslední tři závodní víkendy budeme útočit a pokusíme se je všechny vyhrát."

Podobná situace panuje v šampionátu konstruktérů, RBR ztrácí na první místo 42,5 bodu, přičemž jich může získat do konce sezóny maximálně 54. Při takovém rozdílu mrzí všechny promarněné příležitosti, ale Red Bull může být přesto spokojený, zažívá nejlepší sezónu ve své historii.

"Když zhodnotíme celou sezónu, promarnili jsme několik šancí, ale sezóna je skvělá," uvedl Horner. "Doposud jsme získali 12 umístění na stupních vítězů, tři vítězství, čtyři pole position, 109 bodů a šasi našeho vozu bylo konzistentně nejlepší na všech okruzích."

"Samozřejmě tu byla na začátku roku ta kontroverze s dvojitým difuzorem a my jsme museli hodně přepracovat zadní část vozu. Ale myslím, že tým letos odvedl brilantní práci, skutečně jsem o tom přesvědčený. Tým může být hrdý na to, čeho letos dosáhl. A ještě zbývají tři závody, což je příležitost pro tři potenciální vítězství."

"Pokud byste před 12 měsíci řekli, že budeme na téhle pozici v šampionátu, myslím, že by vám nikdo nevěřil. My se soustředíme jen na zbývající závody, stejně jako jsme to udělali tento víkend, a to se také skoro vyplatilo."

Závod v Singapuru byl pro Red Bull těžký zejména po technické stránce. Marku Webberovi selhaly brzdy a skončil v bariéře. Sebastian Vettel přišel o část difuzoru, zpětné zrcátko a pak si musel ještě odpykat trest za překročení povolené rychlosti v boxech. Tým zatím neví, kdo byl na vině, jestli jezdec nebo chybné nastavení omezovače.

Vettel přesto dojel do cíle na čtvrtém místě a udržel se v boji o šampionát. Jelikož Webber nemá co ztratit, nabízí se otázka, zda svému týmovému kolegovi pomůže.

"S jezdci jsme ještě nemluvili. Mark letos vedl skvělý boj o šampionát, což tu bohužel skončilo za nešťastných okolností. Ale je to týmový hráč a pro tým odvede tu nejlepší práci," dodal Horner.
Další článek: McLaren nejede do Japonska v roli favorita