Red Bull: Možná by helmu mělo nosit v boxové uličce víc lidí

Ve světle nedělního incidentu s uvolněným kolem Marka Webbera se podle Red Bullu nabízí úvaha zvýšit ochranu lidí v pit lane.
Red Bull: Možná by helmu mělo nosit v boxové uličce víc lidí

Kameraman Paul Allen, jehož během německé Grand Prix srazilo Webberovo kolo, by měl vyváznout bez vážnějších následků. "Nejdůležitější je, že je v zásadě v pořádku," řekl šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "To byla samozřejmě naše primární starost, ale je to včasné připomenutí, že je boxová ulička pořád nebezpečným místem."

Proto by podle Hornera bylo vhodné zlepšit vybavení všech lidí, kteří se v pit lane pohybují.

"Mechanici musí nosit bezpečnostní vybavení a helmy. Možná nastal čas, abychom se podívali na některé další lidi, kteří tam pracují, aby také měli nějaké bezpečnostní vybavení. Hlavně poranění hlavy jsou hodně ošklivá, takže možná je to něco, na co bychom se měli podívat."

Horner také potvrdil, že Webber závodil, aniž by věděl, co jeho kolo způsobilo. "Rozhodli jsme se v tu chvíli Marka neinformovat, nepovažovali jsme za vhodné, aby na to při závodění myslel, takže jsme ho informovali po závodě. Samozřejmě měl velkou starost o zdraví toho kameramana a byl potěšen, že je v pořádku."

Další článek: Ze středu pole dokázal bodovat pouze Nico Hülkenberg

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.