Red Bull mi podmínky pro setrvání u týmu nestanovil, říká Albon

Thajský pilot stáje Red Bull Alexander Albon podle vlastních slov nedostal od týmu žádné konkrétní podmínky, které by musel splnit, aby si svoji závodní sedačku udržel i pro rok 2021.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Red Bull mi podmínky pro setrvání u týmu nestanovil, říká Albon | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Zkraje závodního víkendu se šéf Red Bullu Christian Horner nechal slyšet, že od Albona očekává kvalitní výkony v Portimau a také v následující grand prix v Imole.

Sám Albon odmítá, že by mu tým stanovil konkrétní cíle, které by musel splnit. Thajský závodník skončil v kvalifikaci na šestém místě o více než půl sekundy za stájovým kolegou Verstappenem. Mezi Nizozemce a Albona se vklínili ještě Charles Leclerc a Sergio Pérez.

Horner zcela otevřeně přiznal, že pokud se Albon hned nezlepší, přijde někdo „zvenku“

Horner zcela otevřeně přiznal, že pokud se Albon hned nezlepší, přijde někdo „zvenku“

„Vím, jakou práci mám odvádět a pochopitelně je výkonnost prioritou. Žádné konkrétní cíle jsem ale nedostal,“ uvedl Thajec pro racefans.net.

„Jde o postupné zlepšování se a snižování ztráty na Maxe. V tomto smyslu jsem ale žádné přesné instrukce nedostal.“

I přes výraznou ztrátu na Verstappena v portugalské kvalifikaci Albon věří, že se v rychlosti na jedno kvalifikační kolo postupně zlepšuje.

„Cítím, že kvalifikace se zlepšují. Na Maxe pochopitelně stále ztrácím. Ale celkově bych řekl, že si to všechno sedá. Potřebuji dobré, čisté víkendy. To je důležité.“

Podle Marka potřebuje Red Bull jezdce, který bude sbírat body a dostane Verstappena pod tlak

Podle Marka potřebuje Red Bull jezdce, který bude sbírat body a dostane Verstappena pod tlak

V médiích se poslední dobou stále častěji spekuluje o případných náhradách z Alexe Albona u Red Bullu, thajský pilot však těmto spekulacím nevěnuje pozornost.

„Popravdě, nezajímám se o zprávy v médiích. Soustředím se na vztah mezi mnou a týmem a také na časy, které zajíždím. Nezlepším se tím, že budu koukat do telefonu. Soustředím se jen na to podstatné.“

Před portugalskou grand prix je Alexander Albon na sedmém místě v šampionátu s průběžným ziskem 64 bodů. Na týmového kolegu Maxe Verstappena, který bojuje s Bottasem o druhé místo, Albon ztrácí 83 bodů.

Další článek: Slavné výroky Kimiho Räikkönena, na které jste možná zapomněli

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.