Red Bull: Mercedes chtěl pro nás přísnější trest, protože se nás začíná bát

Tým Red Bull Racing se neoficiálně ohradil proti postupu Mercedesu v rámci odvolacího řízení proti diskvalifikaci Daniela Ricciarda z GP Austrálie.
Red Bull: Mercedes chtěl pro nás přísnější trest, protože se nás začíná bát

K Mezinárodnímu odvolacímu soudu vyslala své zástupce polovina startovního pole, ale nejaktivnější byly týmy Red Bull a Mercedes. Red Bull proto, že se snažil zvrátit Ricciardovu diskvalifikaci, Mercedes proto, že chtěl pro rakouské soupeře ještě přísnější trest.

A toto téma si nenechal ujít Red Bull Spy (špión), kterého stáj z Milton Keynes využívá k méně korektním komentářům, podobně jako Ferrari svého Horse Whisperera.

„Velkou novinkou, kterou se snažíme strávit, je, že se hraví rošťáci z Mercedesu rozhodli strkat nos do našeho odvolání a žádali, abychom dostali zákaz startu ve třech závodech,“ uvedl Red Bull.

„Náš management se kvůli tomu mračí, ale rozhodl se nad to povznést a nekomentovat to. Ale tady dole si můžete být jistí, že našim kolegům z vedlejší garáže říkáme, kam si můžou strčit svoji trojcípou hvězdu.“

Red Bull je přesvědčený, že Mercedes u soudu tak aktivně vystupoval proto, že se obává o svoji dominantní pozici na okruzích.

„Vlastně je to celkem povzbudivé, znamená to, že se jim přibližujeme dost na to, aby znervóznili a trochu se zapotili,“ pokračoval Red Bull špión. „V únoru to vypadalo celkem nepravděpodobně.“

„Aspoň to si myslí Špión: zdá se, že jsme v posledních pár týdnech prošli změnou. Bude dlouho trvat, než tohle auto pochopíme úplně, ale překonali jsme fázi, kdy jsme se jen snažili, aby fungovalo, a teď jsme ve fázi, kdy se ho snažíme zrychlit.“

Soud zamítl odvolání Red Bullu, Ricciardova diskvalifikace platí

Soud zamítl odvolání Red Bullu, Ricciardova diskvalifikace platí

Další článek: Renault zrychlil v Číně o dvě sekundy

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10