Red Bull: Mercedes chtěl pro nás přísnější trest, protože se nás začíná bát

Tým Red Bull Racing se neoficiálně ohradil proti postupu Mercedesu v rámci odvolacího řízení proti diskvalifikaci Daniela Ricciarda z GP Austrálie.
Red Bull: Mercedes chtěl pro nás přísnější trest, protože se nás začíná bát

K Mezinárodnímu odvolacímu soudu vyslala své zástupce polovina startovního pole, ale nejaktivnější byly týmy Red Bull a Mercedes. Red Bull proto, že se snažil zvrátit Ricciardovu diskvalifikaci, Mercedes proto, že chtěl pro rakouské soupeře ještě přísnější trest.

A toto téma si nenechal ujít Red Bull Spy (špión), kterého stáj z Milton Keynes využívá k méně korektním komentářům, podobně jako Ferrari svého Horse Whisperera.

„Velkou novinkou, kterou se snažíme strávit, je, že se hraví rošťáci z Mercedesu rozhodli strkat nos do našeho odvolání a žádali, abychom dostali zákaz startu ve třech závodech,“ uvedl Red Bull.

„Náš management se kvůli tomu mračí, ale rozhodl se nad to povznést a nekomentovat to. Ale tady dole si můžete být jistí, že našim kolegům z vedlejší garáže říkáme, kam si můžou strčit svoji trojcípou hvězdu.“

Red Bull je přesvědčený, že Mercedes u soudu tak aktivně vystupoval proto, že se obává o svoji dominantní pozici na okruzích.

„Vlastně je to celkem povzbudivé, znamená to, že se jim přibližujeme dost na to, aby znervóznili a trochu se zapotili,“ pokračoval Red Bull špión. „V únoru to vypadalo celkem nepravděpodobně.“

„Aspoň to si myslí Špión: zdá se, že jsme v posledních pár týdnech prošli změnou. Bude dlouho trvat, než tohle auto pochopíme úplně, ale překonali jsme fázi, kdy jsme se jen snažili, aby fungovalo, a teď jsme ve fázi, kdy se ho snažíme zrychlit.“

Soud zamítl odvolání Red Bullu, Ricciardova diskvalifikace platí

Soud zamítl odvolání Red Bullu, Ricciardova diskvalifikace platí

Další článek: Renault zrychlil v Číně o dvě sekundy

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen