Red Bull mění plány, Vettel se nakonec zúčastní kvalifikace

Tři týdny se považovalo za téměř jisté, že Sebastian Vettel v USA vymění pohonnou jednotku i další komponenty a bude startovat z boxů. Vettel by se tak kvalifikace vůbec nezúčastnil. Podle Christiana Hornera ale tým změnil plány.
Red Bull mění plány, Vettel se nakonec zúčastní kvalifikace

Auto Motor und Sport se odvolává přímo na Hornera, podle něhož se Vettel nakonec kvalifikace zúčastní. Není ale zatím jasné, zda celé kvalifikace nebo jen první části.

Red Bull uvádí dva důvody. Tím prvním je úcta k fanouškům, druhým pak obavy z následků.

FIA a pořadatel podobné nápady nevidí úplně rádi, Red Bullu by se proto mohli klidně pomstít tím, že by Vettelovi neumožnili startovat do závodu.

Pokud by totiž Vettel nenastoupil do kvalifikace, nesplnil by pravidlo 107%. V takovém případě udělují sportovní komisaři výjimku na základě časů z tréninku a to z důvodů nejrůznějších nenadálých událostí (porucha, déšť apod.). Výmluva, že nastoupit do kvalifikace nemělo smysl, by projít nemusela.

Další článek: Video: Santander na tiskové konferenci překvapil Alonsa

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.