Red Bull měl rychlost na vítězství, ale zdrželi ho ostatní

Vettel nemohl využít potenciál vozu.
Sebastian Vettel startoval do GP Bahrajnu z třetího místa, ale po startu ztratil dvě pozice a bezprostřední kontakt s Buttonem. To byl podle šéfa týmu Red Bull Racing Christiana Hornera ten hlavní důvod, proč nemohl Vettel bojovat o vítězství v závodě.

"Když se podíváte na průběh závodu, bývali bychom se udrželi Jensona a v každém stintu jsme na trati vydrželi o tři nebo čtyři kola déle. Takže si myslím, že bychom se během zastávek v boxech dostali před něj. Také bylo těžké následovat jiné vozy, hodně se tím poškozovaly pneumatiky," uvedl Horner.

Jenson Button se před Vettela dostal již na startu a mezi oba jezdce se vklínil Lewis Hamilton. Po první zastávce v boxech se Vettel vrátil na třetí místo, z kterého do závodu startoval, ale mezi ním a Buttonem byl tentokrát Jarno Trulli. Toyota navíc ostatním i sobě zkomplikovala závod, když do prostřední části vyslala oba jezdce na tvrdší směsi.

"Toyota zkusila jinou strategii, ale my jsme byli spokojeni s měkčí směsí pneumatik. Sebastian se snažil jí šetřit jak nejlépe mohl, když byl za Trullim a Hamiltonem. Odvedl dobrou práci, takže jí mohl využít, když měl volnou trať."

"Na tvrdší směsi jsme pak neměli velké problémy. Z boxů jsme vyjeli se ztrátou 14 sekund na Brawn a za tři kola jsme jí snížili na 9 sekund. Evidentně již šetřili motor," vysvětlil Horner.

Red Bull si ovšem dále drží status jediného týmu s jednoduchým difuzorem, který dokáže ohrozit konkurenci s dvoupatrovou verzí. Proto jsou vyhlídky do budoucna dobré, pokud se Adrianu Neweymu podaří dvojitý difuzor dobře sladit se zbytkem vozu.

"Myslím, že máme dobrý vůz. Budeme mít hodně vývojových úprav a stále se můžeme těšit na dvojitý difuzor. Takže jsme teprve na začátku, ale jasně jsme ukázali, jaký je náš potenciál na suchu i na mokru," dodal Horner.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10