Red Bull měl rychlost na vítězství, ale zdrželi ho ostatní

Vettel nemohl využít potenciál vozu.
Sebastian Vettel startoval do GP Bahrajnu z třetího místa, ale po startu ztratil dvě pozice a bezprostřední kontakt s Buttonem. To byl podle šéfa týmu Red Bull Racing Christiana Hornera ten hlavní důvod, proč nemohl Vettel bojovat o vítězství v závodě.

"Když se podíváte na průběh závodu, bývali bychom se udrželi Jensona a v každém stintu jsme na trati vydrželi o tři nebo čtyři kola déle. Takže si myslím, že bychom se během zastávek v boxech dostali před něj. Také bylo těžké následovat jiné vozy, hodně se tím poškozovaly pneumatiky," uvedl Horner.

Jenson Button se před Vettela dostal již na startu a mezi oba jezdce se vklínil Lewis Hamilton. Po první zastávce v boxech se Vettel vrátil na třetí místo, z kterého do závodu startoval, ale mezi ním a Buttonem byl tentokrát Jarno Trulli. Toyota navíc ostatním i sobě zkomplikovala závod, když do prostřední části vyslala oba jezdce na tvrdší směsi.

"Toyota zkusila jinou strategii, ale my jsme byli spokojeni s měkčí směsí pneumatik. Sebastian se snažil jí šetřit jak nejlépe mohl, když byl za Trullim a Hamiltonem. Odvedl dobrou práci, takže jí mohl využít, když měl volnou trať."

"Na tvrdší směsi jsme pak neměli velké problémy. Z boxů jsme vyjeli se ztrátou 14 sekund na Brawn a za tři kola jsme jí snížili na 9 sekund. Evidentně již šetřili motor," vysvětlil Horner.

Red Bull si ovšem dále drží status jediného týmu s jednoduchým difuzorem, který dokáže ohrozit konkurenci s dvoupatrovou verzí. Proto jsou vyhlídky do budoucna dobré, pokud se Adrianu Neweymu podaří dvojitý difuzor dobře sladit se zbytkem vozu.

"Myslím, že máme dobrý vůz. Budeme mít hodně vývojových úprav a stále se můžeme těšit na dvojitý difuzor. Takže jsme teprve na začátku, ale jasně jsme ukázali, jaký je náš potenciál na suchu i na mokru," dodal Horner.
Diskuze (43) Další článek: BMW Sauber: Takový začátek jsme nečekali, jsme moc pomalí
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
17. července | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10