Red Bull měl rychlost na vítězství, ale zdrželi ho ostatní

Vettel nemohl využít potenciál vozu.
Sebastian Vettel startoval do GP Bahrajnu z třetího místa, ale po startu ztratil dvě pozice a bezprostřední kontakt s Buttonem. To byl podle šéfa týmu Red Bull Racing Christiana Hornera ten hlavní důvod, proč nemohl Vettel bojovat o vítězství v závodě.

"Když se podíváte na průběh závodu, bývali bychom se udrželi Jensona a v každém stintu jsme na trati vydrželi o tři nebo čtyři kola déle. Takže si myslím, že bychom se během zastávek v boxech dostali před něj. Také bylo těžké následovat jiné vozy, hodně se tím poškozovaly pneumatiky," uvedl Horner.

Jenson Button se před Vettela dostal již na startu a mezi oba jezdce se vklínil Lewis Hamilton. Po první zastávce v boxech se Vettel vrátil na třetí místo, z kterého do závodu startoval, ale mezi ním a Buttonem byl tentokrát Jarno Trulli. Toyota navíc ostatním i sobě zkomplikovala závod, když do prostřední části vyslala oba jezdce na tvrdší směsi.

"Toyota zkusila jinou strategii, ale my jsme byli spokojeni s měkčí směsí pneumatik. Sebastian se snažil jí šetřit jak nejlépe mohl, když byl za Trullim a Hamiltonem. Odvedl dobrou práci, takže jí mohl využít, když měl volnou trať."

"Na tvrdší směsi jsme pak neměli velké problémy. Z boxů jsme vyjeli se ztrátou 14 sekund na Brawn a za tři kola jsme jí snížili na 9 sekund. Evidentně již šetřili motor," vysvětlil Horner.

Red Bull si ovšem dále drží status jediného týmu s jednoduchým difuzorem, který dokáže ohrozit konkurenci s dvoupatrovou verzí. Proto jsou vyhlídky do budoucna dobré, pokud se Adrianu Neweymu podaří dvojitý difuzor dobře sladit se zbytkem vozu.

"Myslím, že máme dobrý vůz. Budeme mít hodně vývojových úprav a stále se můžeme těšit na dvojitý difuzor. Takže jsme teprve na začátku, ale jasně jsme ukázali, jaký je náš potenciál na suchu i na mokru," dodal Horner.
Další článek: BMW Sauber: Takový začátek jsme nečekali, jsme moc pomalí