Red Bull: McLaren se do nás strefuje, protože jsme na vrcholu

Šéf týmu Red Bull Racing Christian Horner považuje mediální přestřelky s McLarenem za nesportovní. Původ mají podle něj v aktuálním rozložení sil.
Red Bull: McLaren se do nás strefuje, protože jsme na vrcholu

V letošní sezóně se týmy Red Bull a McLaren vzájemně škádlí přes média. Christian Horner varoval McLaren, že další neúspěšnou sezónu nebude Hamilton tolerovat. Hamilton v reakci uvedl, že je Red Bull jen výrobce nápojů, který se nemůže srovnávat s tradicí McLarenu a Ferrari. Později dodal, že jeho největším soupeřem není úřadující mistr světa a vedoucí jezdec šampionátu Sebastian Vettel, ale Fernando Alonso.

"Když jste na vrcholu, vždy se do vás bude někdo strefovat," kontroval Horner. "Sebastian je nejmladší mistr světa v historii, což je titul, který sebral Lewisovi. Oba jsou nesmírně talentovaní jezdci a mezi jezdci nevyhnutelně dochází k nesportovnímu chování, mezi týmy také."

Šéf Red Bullu vidí ve slovních útocích pokračování sporů, které se mimo závodní tratě vedly minulý rok na téma nelegálních technických řešení na voze RB6.

"K tomuto byznysu to prostě patří a když jezdíte na čele, pozornost se nevyhnutelně soustředí na vás, ať už je to vaše přední přítlačné křídlo nebo cokoliv jiného. Je to taktika, která má za cíl vás rozptýlit, a my ji považujeme za lichotivou," dodal.

Další článek: Nový paddock v Silverstonu před dokončením