Red Bull: Máme velmi vyrovnané jezdce, určovat pořadí nebudeme

Rozhodnout může případně závěr sezóny.
Red Bull Racing má z předních týmů nejvyrovnanější jezdeckou dvojici, Sebastiana Vettela a Marka Webbera dělí v tabulce šampionátu jen 3,5 bodu. V Milton Keynes proto nemají žádný důvod jednoho z nich upřednostňovat, i když vítězit zatím dokázal jen Vettel.

"Nemáme jezdce číslo 1," řekl šéf týmu Christian Horner. "Úpravy vozu nasazujeme v každém závodě na oba vozy stejně a tak to bude pokračovat až do konce sezóny."

Horner však nepopírá, že by v závěru sezóny mohla nastat situace, kdy by v boji o titul zůstal jen jeden z jeho jezdců.

"Oba budeme podporovat stejně, ale pokud jeden z nich bude mít vážnou šanci na vítězství v šampionátu v posledních několika závodech, oba jsou týmoví hráči a podle toho se zachovají," řekl.

Právě vztahy mezi Webberem a Vettelem jsou podle šéfa RBR natolik dobré, že tým nemusí mít v tomto ohledu žádné obavy.

"Jsou výborné," řekl. "Oba jsou profesionální jezdci. Každý je v jiné fázi své kariéry a oba pracují na tom, aby byl silný tým. Samozřejmě je mezi nimi profesionální rivalita, ale žádnou jedničku nemáme."

"Je to velmi silná jezdecká dvojice. Oba jezdí velmi dobře a jeden druhého tlačí k maximálním výkonům. Jejich přetahování se o nejlepší čas v Silverstonu ukázalo, že jsou to jezdci v nejlepší formě."

Pokud chce ovšem Red Bull Racing přemýšlet o titulech, musí mít za cíl porážet Brawn GP. Úspěch z Velké Británie by si proto rád zopakoval hned v příštím závodě na Nürburgringu.

"Budeme se hodně snažit. Je to Sebastianův domácí závod a bude velmi motivovaný. Nevidím důvod, proč bychom neměli být konkurenceschopní ve všech zbývajících závodech," dodal Horner.
Další článek: Frank Williams oslaví v Goodwoodu čtyřicet let v Grand Prix

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00