Red Bull: Máme velmi vyrovnané jezdce, určovat pořadí nebudeme

Rozhodnout může případně závěr sezóny.
Red Bull Racing má z předních týmů nejvyrovnanější jezdeckou dvojici, Sebastiana Vettela a Marka Webbera dělí v tabulce šampionátu jen 3,5 bodu. V Milton Keynes proto nemají žádný důvod jednoho z nich upřednostňovat, i když vítězit zatím dokázal jen Vettel.

"Nemáme jezdce číslo 1," řekl šéf týmu Christian Horner. "Úpravy vozu nasazujeme v každém závodě na oba vozy stejně a tak to bude pokračovat až do konce sezóny."

Horner však nepopírá, že by v závěru sezóny mohla nastat situace, kdy by v boji o titul zůstal jen jeden z jeho jezdců.

"Oba budeme podporovat stejně, ale pokud jeden z nich bude mít vážnou šanci na vítězství v šampionátu v posledních několika závodech, oba jsou týmoví hráči a podle toho se zachovají," řekl.

Právě vztahy mezi Webberem a Vettelem jsou podle šéfa RBR natolik dobré, že tým nemusí mít v tomto ohledu žádné obavy.

"Jsou výborné," řekl. "Oba jsou profesionální jezdci. Každý je v jiné fázi své kariéry a oba pracují na tom, aby byl silný tým. Samozřejmě je mezi nimi profesionální rivalita, ale žádnou jedničku nemáme."

"Je to velmi silná jezdecká dvojice. Oba jezdí velmi dobře a jeden druhého tlačí k maximálním výkonům. Jejich přetahování se o nejlepší čas v Silverstonu ukázalo, že jsou to jezdci v nejlepší formě."

Pokud chce ovšem Red Bull Racing přemýšlet o titulech, musí mít za cíl porážet Brawn GP. Úspěch z Velké Británie by si proto rád zopakoval hned v příštím závodě na Nürburgringu.

"Budeme se hodně snažit. Je to Sebastianův domácí závod a bude velmi motivovaný. Nevidím důvod, proč bychom neměli být konkurenceschopní ve všech zbývajících závodech," dodal Horner.
Diskuze (36) Další článek: Frank Williams oslaví v Goodwoodu čtyřicet let v Grand Prix
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
17. července | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10