Red Bull má znovu problém s palivovým senzorem

Ani na Sepangu není Red Bull Racing spokojený s hodnotami průtoku paliva, které vykazuje senzor ve voze dodávaný Mezinárodní automobilovou federací.
Red Bull má znovu problém s palivovým senzorem

V Austrálii byl senzor podle Red Bullu velmi nepřesný, a proto se ho rozhodl ignorovat, čímž si vysloužil diskvalifikaci za překročení povolené spotřeby paliva.

V pátek v Sepangu senzor v Ricciardově voze znovu selhal, stejně jako první den v Austrálii. „Budeme si o tom muset promluvit s Charliem (Whitingem – technický delegát FIA),“ přiznal Horner potřebu se poradit, aby se tým vyhnul dalšímu trestu.

„Aby bylo jasné, co máme dělat, pokud uvidíme rozdíly? Snad se dokážeme dohodnout na něčem, co bude rozumné.“

Australanovi selhal senzor průtoku paliva v prvním tréninku, odpoledne dostal nový. Jeho výsledky Horner zatím nezná. „Snad vykazuje stejné hodnoty jako rozvod paliva a bude fungovat správně po zbytek víkendu.“

Podle Hornera mají problémy i ostatní týmy, například v sesterském Toru Rossu se měly porouchat hned dva senzory.

Šéf rakouské stáje dodal, že s určitými nepřesnostmi je ochoten se smířit. „Pokud to (odchylka) bude 0,25 procenta, dá se s tím žít. Pokud to budou dvě procenta, s tím se žít nedá. Záleží na hodnotě.

Závody může rozhodovat palivový senzor, varuje Red Bull

Závody může rozhodovat palivový senzor, varuje Red Bull

Další článek: Fotogalerie: Pátek v Sepangu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10