Red Bull má v Baku podle Ricciarda dobrý vůz

Daniel Ricciardo z Red Bullu věří, že pro zítřejší Velkou cenu Ázerbájdžánu má k dispozici dobrý vůz. Velkou roli však v závodě budou hrát podmínky.
Red Bull má v Baku podle Ricciarda dobrý vůz

Australan se kvalifikoval na čtvrté místo, když porazil svého týmového kolegu Maxe Verstappena.

„Poslední kolo bylo čisté. V první jízdě v Q3 jsem v 15. zatáčce trefil zeď, ne až tak tvrdě, ale myslel jsem si, že to bude na hraně. Napravil jsem to a poslední kolo bylo slušné,“ řekl Ricciardo.

„Sobota je důležitá, ale myslím, že jsme nedávno ukázali, že neděle je tím skutečně důležitým dnem. I minulý rok, startoval jsem tu desátý, takže 4. místo je úžasné,“ vzpomíná Ricciardo na své loňské vítězství v Baku a také triumf v minulém závodě formule 1 v Číně.

„Myslím, že máme dobrý vůz. Skutečnou neznámou pro všechny budou ale zítřejší podmínky na trati. Bude foukat vítr o rychlosti 80 km/h a bude mnohem chladněji, takže klíčové bude drolení pneumatik. Pokud to zvládneme, tak myslím, že máme skutečně dobrý vůz.“

Verstappen je spokojen

Pátý na roštu Max Verstappen je s kvalifikací spokojen.

„Dnešní kvalifikace byla dobrá, nic výjimečného, ale nejsme ani příliš daleko,“ řekl Verstappen.

„Byli jsme na dosah, ale samozřejmě víme, že oni pro kvalifikaci vylepší své motory, celkově to ale není špatné a myslím, že máme dobrou šanci zítra bojovat. Při posledním pokusu jsme čekali a chtěli zkusit se za někým vyvézt, myslím ale, že nás to něco stálo, protože jsem čekal v garáži už se sundanými předehřívacími dečkami a nemohl jsem proto zahřát pneumatiky tak, jak jsem chtěl.

Na ultra měkké sadě pneumatik to není tak jednoduché, ale my se kvalifikovali na super měkké, takže to nám snad dá možnost natáhnout první stint. Prvních pět vozů je na super měkkých, takže si nemyslím, že to bude až taková výhoda kromě toho, že můžeme natáhnout stint v porovnání s Kimim (Räikkönenem), který je na ultra měkkých, ale uvidíme.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (5) Další článek: Hamilton: Pro kvalifikaci jsme skoro všechno změnili
20:00 | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.