Red Bull má už tituly téměř jisté, teď může přepisovat historické tabulky

Navzdory téměř jistým vítězstvím v obou šampionátech má Red Bull ve zbytku sezóny o co bojovat, může si ještě pohrát s čísly.
Red Bull má už tituly téměř jisté, teď může přepisovat historické tabulky

Sebastian Vettel může oslavit druhý titul mistra světa už v příštím závodě v Singapuru, bude záležet na jeho výsledku a umístění soupeřů. "Singapur nebo Japonsko by byly fajn, ale asi bych raději Koreu. Po tom loňském katastrofálním víkendu by to bylo něco jako kompenzace." řekl k preferovanému místu pro oslavu titulu poradce Red Bullu Helmut Marko pro oficiální stránky soutěže.

Red Bull ovšem nehodlá jet na jistotu. "Náš přístup bude v Singapuru stejný jako v každé dosavadní letošní Grand Prix," avizoval šéf týmu Christian Horner. "Pokusíme se tam vyhrát. Loni byl (Vettel) blízko, bylo by skvělé ten závod vyhrát. Šampionát se vyřeší sám."

"Naší filozofií je útočit v každé Grand Prix a nekroužit pro body. To je podle mě správná filozofie a my se budeme dál učit, což nám pomůže příští rok."

Vettel a Red Bull navíc můžou bojovat o několik cenných zápisů do historických tabulek. Prvním cílem týmu je získat víc vítězství než loni, to znamená přidat k současným osmi alespoň dvě další.

Vettel už dokázal jako nejmladší v historii formule 1 bodovat, vyhrát kvalifikaci, závod a titul. Pokud vyhraje letos ještě čtyři kvalifikace, vyrovná rekord 14 pole position Nigela Mansella z roku 1992.

O něco těžší má úlohu v počtu vítězství, zatím jich má osm a Schumacherův rekord ze sezóny 2004 jich čítá 13. Druhé místo v této tabulce má opět Schumacher s 11 výhrami, třetí je Mansell s devíti.

Red Bull jako tým má šanci se propracovat mezi 10 nejlepších v počtu vítězství za sezónu, potřebuje alespoň ještě dvě získat. Svůj loňský rekordní počet bodů pravděpodobně překoná, ale to vzhledem ke změnám v bodovacím systému postrádá vypovídací hodnotu.

Diskuze (269) Další článek: Příští rok bude ve formuli 1 zřejmě jen jeden Lotus
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00