Red Bull má po loňském roce dlouhý seznam věcí, ve kterých se musí zlepšit

Sebastian Vettel a Red Bull Racing loňské sezóně dominovali, přesto ve svých výkonech odhalili mnoho nedostatků, které se budou snažit odstranit.
Red Bull má po loňském roce dlouhý seznam věcí, ve kterých se musí zlepšit

Vettel loni vyhrál 11 závodů a 15 kvalifikací z celkových 19. "Měli jsme fantastický rok," uznal německý jezdec pro britský Guardian. "Takovou sezónu moc často nemáte. Dokonce i když se podíváte na Michaelovy (Schumacher) sezóny, když dominoval, podařilo se nám něco mimořádného. Statistiky nejsou důležité, ale je skvělé, když vám z nich něco občas připomenou. Ale kvůli nim nezávodíme."

Podle Vettela se Red Bull loni výrazně zlepšil ve srovnání s roky 2009 a 2010, přesto se má stále v čem zdokonalovat. "Při několika příležitostech jsme udělali chyby," přiznal. "Pátky byly špatné. Dělal jsem chyby. Boural jsem."

"Když to bylo důležité, znovu jsme se soustředili, ale v pátek máte jen pár hodin na přípravu vozu, takže v tom se můžeme zlepšit. V lednu jsme měli mítink a prošli jsme si věci, které potřebujeme dělat lépe, a byli byste překvapeni, byl to dlouhý seznam. Vylepšit potřebujeme hodně věcí."

Usnout na vavřínech si Red Bull nemůže dovolit také proto, že čelí velmi hladové konkurenci, která touží ho z trůnu formule 1 co nejrychleji sesadit. Po předsezónních testech ale zůstává Vettel favoritem.

"Ten, kdo vyhraje předchozí šampionát, patří pro danou sezónu obvykle mezi favority," řekl. Na přímou otázku, zda sám sebe považuje za favorita, pak odpověděl: "Ano."

Další článek: Lotus je přesvědčený, že ztrátu na Red Bull letos zmenšil

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10