Red Bull má nového rezervního jezdce. Stal se jím Staňkův kolega z F3 Maloney

Mistrovský Red Bull rozšířil řady svých rezervních pilotů. Novou posilou se stal vicemistr seriálu FIA F3 Zane Maloney.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Red Bull má nového rezervního jezdce. Stal se jím Staňkův kolega z F3 Maloney | Foto: Getty Images / Clive Mason

Devatenáctiletý pilot z Barbadosu má za sebou průlomovou sezonu, když jako nováček obsadil ve velmi konkurenčním šampionátu FIA F3 druhou pozici.

Zane Maloney, jehož týmovým kolegou v týmu Trident a soupeřem v boji o titul byl Čech Roman Staněk, ve středu na svém instagramovém profilu oznámil, že se stal novým členem juniorského programu Red Bullu a zároveň jeho rezervním jezdcem pro F1.

„Jsem vděčný za tuto příležitost a podporu. Těším se na začátek sezóny,“ napsal Maloney, který se jako rezervní jezdec Red Bullu zařadil po bok Daniela Ricciarda či Liama Lawsona.

Maloney započal svoji formulovou kariéru v roce 2019 v britské F4. Tehdy hned na první pokus získal titul a přes šampionáty Euroformula Open (v roce 2020 osmý) a FRECA (vloni čtvrtý) se dostal až do FIA F3. Tam letos se ziskem tří výher nestačil pouze na Victora Martinse.

Závodní program barbadoského závodníka pro sezonu 2023 zatím nebyl potvrzen. Měl by však zahrnovat účinkování ve formuli 2. 

Další článek: Wolf nevidí příchod Binotta do Mercedesu jako reálný

Témata článku: , , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února