Red Bull má jednoznačně nejrychlejší vůz, tvrdí Hamilton

Na základě závodního víkendu v Bahrajnu dospěl Lewis Hamilton k názoru, že nejlepší práci ve vývoji odvedl Red Bull Racing, vůz z Milton Keynes je podle něj ve startovním poli nejlepší.

"Red Bull je absurdně rychlejší než jakýkoliv jiný vůz," řekl Hamilton. "Je to šílené. Přítlak, kterým loni disponoval jejich vůz, byl chvílemi dvojnásobně větší, než jsme měli my. Dokonce i na konci roku ho měli mnohem více než my, i když jsme vyhráli pár Grand Prix."

Red Bull Racing vyhrál díky Vettelovi kvalifikaci v Bahrajnu a dlouho byl i ve vedení závodu, dokud se neobjevily technické problémy. Výhru si nakonec připsal Alonso, ale podle Hamiltona má i Ferrari značnou ztrátu na Red Bull.

"Mají (RBR) s velkým náskokem nejrychlejší auto," řekl. "Celkově by měli být mnohem více vpředu. Fernando byl v závodě velmi rychlý a jsou (Ferrari) jim samozřejmě trochu blíže, ale pořád je to půl sekundy."

"My jsme na zhruba stejné úrovni jako Mercedes, řekl bych. Asi jsme během víkendu odvedli lepší práci, ale mezi námi a Mercedesem je to souboj o to, kdo se dokáže rychleji zlepšovat a odvádět lepší práci. Red Bull může mít nejrychlejší vůz, ale my bychom je mohli porazit díky spolehlivosti."

Další článek: Čandhok chce po nevydařeném debutu dojet do cíle GP Austrálie

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen