Red Bull má dobře nakročeno k motorům pro rok 2017, říká Horner

Šéf týmu z Milton Keynesu vkládá velké naděje do nových pravidel pro přespříští rok.
Red Bull má dobře nakročeno k motorům pro rok 2017, říká Horner

Red Bull je v dobré pozici, co se týče zajištění dodavatele konkurenceschopných motorů pro rok 2017, tvrdí šéf týmu Christian Horner.

Stáj z Milton Keynesu letos dokonce pohrozila odchodem z Formule 1 za předpokladu, že by po svém rozchodu s Renaultem nenašla nového schopného dodavatele.

Red Bull byl nakonec nucen vrátit se k Renaultu, v roce 2016 však budou jeho pohonné jednotky ve vozech výrobce energetických drinků nést název TAG-Heuer.

„Je pro mě těžké teď něco říkat, aniž bych byl schopen oznámit, jaké jsou naše plány, ale věřím, že budeme v lepší pozici,“ řekl Horner. „Všechno je otevřené. Myslím, že se řada věcí změní.“

Ačkoliv plány FIA na zavedení nezávislého dodavatele motorů byly nakonec smeteny ze stolu ve snaze zatlačit na současné výrobce, aby nabídli pohonné jednotky levněji, Horner věří, že tyto snahy se vyplatí a vytvoří nové možnosti pro tým v takové situaci, v jaké je Red Bull.

„FIA se tím nyní zabývá,“ řekl. „Jean Todt se bije do prsou, že chce tohle vyřešit a zdá se, že je to muž na svém místě. Myslím, že rok 2017 představuje zcela nový začátek.

Přijdou nová pravidla ohledně šasi, což je pro celou skupinu další šance chytit se čistého listu. Myslím si tedy, že budoucnost pro tým vlastně vypadá velice světle.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: U Renaultu zůstávají v očekáváních pro příští rok nohama na zemi

13:15 | Sergio Pérez je dnes v továrně Red Bullu.
10:36 | Dánský pilot Frederik Vesti, který vloni skončil čtvrtý ve F3, se stal juniorským jezdcem Mercedesu.
9:18 | Jenson Button dnes slaví 41. narozeniny.
18. ledna | Monacký autoklub popřel spekulace, podle kterých by letošní Grand Prix Monaka měla být zrušena. Závod se prý pojede (vloni chyběl v kalendáři F1 poprvé od roku 1955).