Red Bull má dobře nakročeno k motorům pro rok 2017, říká Horner

Šéf týmu z Milton Keynesu vkládá velké naděje do nových pravidel pro přespříští rok.
Red Bull má dobře nakročeno k motorům pro rok 2017, říká Horner

Red Bull je v dobré pozici, co se týče zajištění dodavatele konkurenceschopných motorů pro rok 2017, tvrdí šéf týmu Christian Horner.

Stáj z Milton Keynesu letos dokonce pohrozila odchodem z Formule 1 za předpokladu, že by po svém rozchodu s Renaultem nenašla nového schopného dodavatele.

Red Bull byl nakonec nucen vrátit se k Renaultu, v roce 2016 však budou jeho pohonné jednotky ve vozech výrobce energetických drinků nést název TAG-Heuer.

„Je pro mě těžké teď něco říkat, aniž bych byl schopen oznámit, jaké jsou naše plány, ale věřím, že budeme v lepší pozici,“ řekl Horner. „Všechno je otevřené. Myslím, že se řada věcí změní.“

Ačkoliv plány FIA na zavedení nezávislého dodavatele motorů byly nakonec smeteny ze stolu ve snaze zatlačit na současné výrobce, aby nabídli pohonné jednotky levněji, Horner věří, že tyto snahy se vyplatí a vytvoří nové možnosti pro tým v takové situaci, v jaké je Red Bull.

„FIA se tím nyní zabývá,“ řekl. „Jean Todt se bije do prsou, že chce tohle vyřešit a zdá se, že je to muž na svém místě. Myslím, že rok 2017 představuje zcela nový začátek.

Přijdou nová pravidla ohledně šasi, což je pro celou skupinu další šance chytit se čistého listu. Myslím si tedy, že budoucnost pro tým vlastně vypadá velice světle.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: U Renaultu zůstávají v očekáváních pro příští rok nohama na zemi

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen