Red Bull letos nebude váhat s podáním protestu proti Ferrari

Pokud by se letos opakovala situace s podezřelým výkonem pohonné jednotky Ferrari, podal by Red Bull protest. Helmut Marko ale očekává, že to nebude potřeba.
Red Bull letos nebude váhat s podáním protestu proti Ferrari

Ferrari mělo vloni zejména po letní přestávce velký náskok na rovinkách, což se soupeřům nelíbilo. Oficiální protest ale nepadl. Některé týmy se pouze „dotazovaly“ FIA.

„Zvýšení výkonu bylo zřejmé,“ řekl Helmut Marko pro Motorsport Total. „Vždy bylo k dispozici jen v určitých kolech, ale předpokládám, že se to letos už nestane. Pokud budeme mít podezření, že opět existují nesrovnalosti, budeme určitě protestovat.“

Hudba nové sezóny. U Mercedesu, McLarenu a Ferrari nastartovali motor v novém voze

Hudba nové sezóny. U Mercedesu, McLarenu a Ferrari nastartovali motor v novém voze

Soupeři se domnívají, že dominanci Ferrari na rovinkách vloni výrazně přibrzdily technické směrnice, které FIA vydala.

Kromě toho se Red Bullu nelíbil ani mírný trest, který dostalo Ferrari v Abú Dhabí. FIA před závodem zjistila, že existuje významný rozdíl mezi množstvím paliva, které měl Leclerc ve voze a množstvím, které tým před závodem nahlásil. Ferrari dostalo pokutu 50 tisíc dolarů.

Ferrari nechápe, proč FIA naměřila rozdílné množství paliva v Leclercově vozu

Ferrari nechápe, proč FIA naměřila rozdílné množství paliva v Leclercově vozu

„Když se podíváte na pravidla, nevím, jak mohl nebýt diskvalifikován,“ řekl Christian Horner. „Existují jasná pravidla. Takto mírný trest za tento přestupek je vtip,“ řekl pak Marko pro Auto Bild několik dní po posledním závodě loňské sezóny.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Peníze, Red Bull, návrat Astonu jako týmu. Strollova akvizice bude mít velké důsledky

14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.
9:58 | McLaren v noci na dnešek porušil večerku. Týmy to mohou udělat dvakrát za sezónu. V tomto případě šlo o první porušení v této sezóně.
18. června | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00