Red Bull letos nasadí dvanáct juniorů. Nechybí ani pět nováčků

Red Bull letos nasadí dvanáct juniorů. Nechybí ani pět nováčků

Ze dvanácti juniorských pilotů Red Bullu jich hned polovina bude působit ve formuli 2. Rezervní jezdec Liam Lawson bude závodit v Japonsku.

Juniorský program Red Bullu vznikl v roce 2001 a od té doby jím prošly desítky pilotů. Ne všichni se sice dostali do F1, ale patnáct z nich si zazávodilo za jeden z týmů Red Bullu v královně motorsportu. Nejúspěšnějšími absolventy programu jsou Sebastian Vettel a Max Verstappen, kteří se stali mistry světa.

V jejich stopách se chce vydat i nově potvrzený tucet mladých pilotů, kteří budou v juniorských šampionátech reprezentovat Red Bull v nadcházející sezoně.

Za nejvýše postaveného juniora v hierarchii Red Bullu lze považovat Liama Lawsona. Novozélanďan má za sebou již několik volných tréninků za Red Bull i AlphaTauri ve formuli 1 a letos ho po dvou sezonách ve formuli 2 čeká změna v podobě japonského seriálu Super Formula.

Největší zastoupení bude mít Red Bull ve formuli 2, kde budou pokračovat předloňský vítěz F3 Nor Dennis Hauger (tým MP Motorsport), Japonec Ajumu Iwasa (DAMS) a Enzo Fittipaldi (Carlin), který jako jediný z této trojice bude hájit barvy Red Bullu prvním rokem.

Do F2 navíc z F3 povýší Jak Crawford (Hitech) a nováčci u Red Bullu Zane Maloney (Carlin) a Isack Hadjar (Hitech), kterého poradce rakouské značky Helmut Marko přirovnává k malému Alainu Prostovi.

Nově budou pod křídly Red Bullu závodit také Sebastián Montoya (Hitech), jenž se pokusí prorazit ve formuli 3, pilot formule 4 Enzo Deligny (Prema) a motokárista Enzo Tarnvanichkul.

Junioři Red Bullu pro sezonu 2023

Jméno Šampionát
Enzo Fittipaldi FIA F2
Zane Maloney FIA F2
Isack Hadjar FIA F2
Jak Crawford FIA F2
Dennis Hauger FIA F2
Ajumu Iwasa FIA F2
Sebastián Montoya FIA F3
Liam Lawson Super Formula
Souta Arao GB3
Arvid Lindblad F4 (Itálie+SAE)
Enzo Deligny F4 Španělsko
Enzo Tarnvanichkul motokáry

Doporučujeme

Články odjinud