Red Bull kvůli ultimátu Renaultu oznámil přechod k Hondě dříve, než chtěl

Red Bull chtěl oznámit své rozhodnutí ohledně motorů pro rok 2019 až po Grand Prix Francie. Nakonec tak ale učinil o dost dříve.
Red Bull kvůli ultimátu Renaultu oznámil přechod k Hondě dříve, než chtěl

„Ve skutečnosti jsme chtěli oznámit rozhodnutí po Francii, ale Renault dal ultimátum, které vypršelo v neděli,“ řekl Helmut Marko pro Auto Bild. „Neměli jsme na výběr.“

Marko věří, že se Red Bull rozhodl správně. „Nová aktualizace, která nemohla být v Kanadě v důsledku nešťastných okolností využita odpovídajícím způsobem, přispěla třemi desetinami na kolo. Dohoda s Hondou je pro nás velmi pozitivní v mnoha ohledech: sportovní, technické a ekonomické.“

Uděláme vše, abyste toho litovali, vzkazuje Renault Red Bullu

Uděláme vše, abyste toho litovali, vzkazuje Renault Red Bullu

Marko nechtěl být konkrétní, ale podle odhadů může Red Bull ušetřit minimálně 18 milionů eur ročně, které do teď platil Renaultu za pohonné jednotky. 

Továrna Red Bullu se navíc nachází v Milton Keynes, kde sídlí také evropská továrna Hondy. 

Red Bull s Hondou podepsal jen na dva roky. V roce 2021 tak bude mít volné ruce k případnému přechodu k novému výrobci.

Jak na tom bude Red Bull s Hondou? Cíl je jasný!

Jak na tom bude Red Bull s Hondou? Cíl je jasný!

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (64) Další článek: Modro-rudý okruh Paula Ricarda
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00