Red Bull koketuje s Mercedesem a Hondou

Pamatujete ještě na nedávnou divokou spekulaci, podle které bude Red Bull odebírat motor Mercedes prostřednictvím spolupráce s Aston Martin? Agregát Mercedesu v útrobách rudého býka je stále ve hře.
Red Bull koketuje s Mercedesem a Hondou

Red Bull už sice Renault nekritizuje s takovou razancí a vášní, ale mezi řádky je vidět skepse. V Maďarsku Red Bull řekl, že upgradovaný motor přijde ke slovu až v Rusku a je otázkou, zda přinese nějaké zlepšení.

Red Bull si na upgrade motoru počká

Red Bull si na upgrade motoru počká

Podle Auto Motor und Sport Red Bull nechce s Renaultem pokračovat, i když mu to ještě v příštím roce nařizuje smlouva. Jsou dvě varianty, jak dohodu zrušit: Renault odejde nebo koupí Lotus. Pokud se nestane ani jedno, mohl by Red Bull smlouvu zrušit kvůli nesplněným slibům Francouzů.

Red Bull by prý chtěl odebírat motory Mercedes pro sebe a pro Toro Rosso by sáhl po Hondě. Otázkou je, zda bude mít Mercedes zájem. Dodávat motory menšímu týmu (myšleno z hlediska rozpočtu, zázemí) jako je Force India, Williams či Lotus je něco jiného, než ho dodávat tak silnému týmu jako je Red Bull.

Konec konců Red Bull Mercedes v Maďarsku porazil. Byl to sice divoký závod, ale na okruhu, kde hraje motor spíše menší roli, byl Red Bull Mercedesu minimálně vyrovnaným soupeřem.

Ferrari před časem Red Bullu nabídlo své pohonné jednotky, ale pak se v Maranellu zalekli a nabízejí rok starou specifikaci.

Mohl by Red Bull přejít na motory Ferrari?

Mohl by Red Bull přejít na motory Ferrari?

V pozadí všeho je podle Auto Motor und Sport také Bernie Ecclestone. Ten už má dnes těžkou hlavu z kolabujících menších týmů a nerad by přišel o dva zdravé týmy v podobě STR a Red Bullu. 

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Räikkönen: Snad se bude Ferrari dívat na rychlost a ne výsledky

10:23 | Testy F3: Roman Staněk zatím potvrzen pro test za tým ART (první ze dvou dnů).
10:14 | Christian Horner připustil, že strategie pro kvalifikaci a závod byla chybná. Red Bull měl startovat na střední jako jezdci Mercedesu a Leclerc.
9:20 | Ve středu a čtvrtek proběhnou další testy formule 3. Za tým Campos bude jezdit i Petr Ptáček.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton