Red Bull ještě dostane šanci

Vettel startuje druhý, Webber čtvrtý a brawni daleko vzadu.
Klepněte pro větší obrázekRed Bull dnes v Singapuru dostal možná poslední šanci vrátit se do boje o šampionát. Sebastian Vettel bude zítra startovat do závodu z druhého místa, Mark Webber ze čtvrtého.

„Je skvělé být zase zpátky. Auto je velice dobré, cítím se v něm pohodlně. Přivezli jsme nějaké nové věci a zdá se, že to funguje,“ pochvaloval si Vettel. Nebýt Barrichellovy nehody na samém konci kvalifikace, možná by byl i na pole position.

Rivalové od Brawnu měli v sobotu příšerný den. Jenson Button skončil v kvalifikaci až dvanáctý, Rubens Barrichello po nehodě pátý. Brazilce ale čeká pětimístná penalizace za předčasnou výměnu převodovky.

Red Bull má za sebou čtyři nepovedené víkendy. Od Velké ceny Německa získal Webber jen šest a Vettel sedm bodů a vidina boje o titul se jim vzdálila.

Do Singapuru přijel tým s tím, že už nemá co ztratit. Přestal omezovat tréninky, nasadil nové díly, například přední křídlo, a vyplatilo se. „Na městském okruhu je strašně důležité dobře se kvalifikovat,“ poznamenal Vettel.
Další článek: Rosberg odstartuje do závodu ze třetího místa