Red Bull je vedením v šampionátu překvapený, čeká vyrovnanou sezónu

Dominance Red Bullu je definitivně pryč, myslí si to přímo on sám. Obhájci titulů sice vedou oba poháry, ale sami se tomu trochu diví.
Red Bull je vedením v šampionátu překvapený, čeká vyrovnanou sezónu

Po zimních testech byl favoritem sezóny Red Bull Racing, sekundovat mu měl McLaren. Po prvních čtyřech závodech není favoritem nikdo, ale bodové vedení drží Red Bull.

"Dařilo se nám v prvních čtyřech závodech konzistentně bodovat," cituje šéfa Red Bullu Racing Christiana Hornera Autosport. "S Markem jsme získali čtyři čtvrtá místa a druhé, první, páté a jedenácté (s Vettelem)."

"To nás po zámořských závodech dostalo do vedení šampionátu jezdců a konstruktérů, což jsme po prvních závodech nečekali. Ukazuje to, že když se soustředíte na svoji práci, nese to ovoce."

Horner ale v žádném případě neočekává, že by jeho tým teď zůstal na čele tabulek a v klidu si budoval náskok jako loni.

"Myslím, že tahle sezóna bude jako na houpačce. Bude důležité být konzistentní v závodech, které nemůžete vyhrát, a získat v nich maximum," avizoval. "A v závodech, které vyhrát můžete, musíte uspět."

"V tomto šampionátu zbývá 16 závodů a já jsem si jistý, že uvidíme mnoho dalších změn. Teď máme příležitost k menšímu vydechnutí s testem v Mugellu. Můžeme se podívat na data z prvních čtyř závodů a zrekapitulovat, co jsme se v nich naučili."

Další článek: Pirelli: Naše pneumatiky nemění nic na tom, že uspějí ti nejlepší