Red Bull je v závodním režimu na úrovni Ferrari

Zatímco první sektor je doménou rudých vozů, v techničtějším druhém a třetím sektoru se daří právě Red Bullu.
Red Bull je v závodním režimu na úrovni Ferrari

Max Verstappen (3./2.)

„Dneska to bylo pozitivní. Vyzkoušeli jsme dost věcí a nakonec jsem byl s vyvážením spokojený. Samozřejmě jsou oblasti, kde se můžeme zlepšit, ale když jste nejrychlejší ve druhém a třetím sektoru, nemůžete si moc stěžovat.

Nemyslím si, že můžeme s Ferrari bojovat o pole position, protože na rovince je zkrátka příliš rychlé a není tu dost zatáček, abychom to mohli kompenzovat. Co se ale závodního režimu týče, je to vyrovnané. Nyní se musíme soustředit hlavně na závod,“ ví Verstappen.

Alexander Albon (4./20.)

„Na tomto okruhu jedu poprvé a užívám si to. Je to dobrá trať a část projíždějící stadionem je cool. Bohužel se mi ale dnes nedařilo. První trénink byl ještě v pohodě. Ve druhém jsem byl ale příliš široký při jízdě přes obrubníky a ustřelila mi záď vozu. Byla to hloupá chyba a zaplatil jsem za ni.

Přišli jsme o spoustu kol, ve třetím tréninku se to budeme pokoušet dohnat. Max ukázal, že auto může být rychlé. Taky se musíme připravit a poladit auto na kvalifikaci, ve které bude Ferrari hodně silné. Třetí trénink bude o vybudování sebevědomí a chycení rytmu. Může ale zapršet, to by mohlo být zajímavé,“ tuší Albon.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Mercedes je v Mexiku zatím až třetí nejrychlejší

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00