Red Bull je v závodním režimu na úrovni Ferrari

Zatímco první sektor je doménou rudých vozů, v techničtějším druhém a třetím sektoru se daří právě Red Bullu.
Red Bull je v závodním režimu na úrovni Ferrari

Max Verstappen (3./2.)

„Dneska to bylo pozitivní. Vyzkoušeli jsme dost věcí a nakonec jsem byl s vyvážením spokojený. Samozřejmě jsou oblasti, kde se můžeme zlepšit, ale když jste nejrychlejší ve druhém a třetím sektoru, nemůžete si moc stěžovat.

Nemyslím si, že můžeme s Ferrari bojovat o pole position, protože na rovince je zkrátka příliš rychlé a není tu dost zatáček, abychom to mohli kompenzovat. Co se ale závodního režimu týče, je to vyrovnané. Nyní se musíme soustředit hlavně na závod,“ ví Verstappen.

Alexander Albon (4./20.)

„Na tomto okruhu jedu poprvé a užívám si to. Je to dobrá trať a část projíždějící stadionem je cool. Bohužel se mi ale dnes nedařilo. První trénink byl ještě v pohodě. Ve druhém jsem byl ale příliš široký při jízdě přes obrubníky a ustřelila mi záď vozu. Byla to hloupá chyba a zaplatil jsem za ni.

Přišli jsme o spoustu kol, ve třetím tréninku se to budeme pokoušet dohnat. Max ukázal, že auto může být rychlé. Taky se musíme připravit a poladit auto na kvalifikaci, ve které bude Ferrari hodně silné. Třetí trénink bude o vybudování sebevědomí a chycení rytmu. Může ale zapršet, to by mohlo být zajímavé,“ tuší Albon.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Mercedes je v Mexiku zatím až třetí nejrychlejší
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00